تیم برای قهرمانی بسته نشده است


«فراز رامهرمزی» روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: هدف باشگاه تنها حضور در لیگ وزنه برداری بوده و به همین دلیل بیشتر از وزنه برداران بومی استان خوزستان استفاده کرده ایم تا بتوانند به تجربیات خود اضافه کنند و ضمن آنکه «مجید عسگری»
و «علیرضا سلیمانی» دو ملی پوش کشورمان نیز امسال در عضویت این باشگاه هستند.
وی اظهار داشت: در لیگ وزنه برداری هر تیمی که بیشتر هزینه و وزنه برداران شاخص را جذب کند، شانس بیشتری برای قهرمانی دارد اما نگاه باشگاه شرکت ملی حفاری ایران، بکارگیری وزنه برداران توانمند و شایسته بومی در لیگ است تا در سال های بعد بتوانند در عرصه های مختلف حضور داشته باشند.
رامهرمزی ادامه داد: در سال های گذشته برخی تیم ها برای قهرمانی هزینه کردند و نتیجه گرفتند. در دو سال اخیر نیز بیمه رازی، برای قهرمانی برنامه ریزی کرده است.
وی همچنین خاطر نشان کرد: در هفته نخست لیگ که روزهای 4 تا 6 تیر ماه برگزار شد، وزنه برداران باشگاه شرکت ملی حفاری در برخی وزن ها همچون 62 و 77 کیلوگرم عنوان نخست را کسب کردند.
وی در خصوص اینکه چرا عسگری و سلیمانی در هفته نخست لیگ برای رکوردگیری تیم ملی به روی تخته می روند؟ خاطر نشان کرد: با توجه به حساسیتی که بازی های آسیایی دارد، این فرصت را به دو ملی پوش خود دادیم که در خدمت تیم ملی باشند و با قدرت بتوانند در انتخابی حضور یابند.
مربی اسبق تیم وزنه برداری جوانان یادآور شد: البته با توجه به افزایش وزن و مشکلاتی که کاهش وزن برایشان ایجاد می کرد که به آن رکوردهای مد نظر تیم ملی بود دست پیدا نمی کردند و به همین دلیل در هفته نخست لیگ، عملکرد آنها برای رکوردگیری تیم ملی لحاظ خواهد شد.
وی در خصوص عدم استقبال تماشاگران از هفته نخست لیگ نیز گفت: برگزاری مسابقات در اهواز به طور حتم با استقبال خوب تماشاگران روبه رو می شد، چرا که سالن مسابقات در مرکز شهر و راه های دسترسی نیز بهتر است اما مجموعه ورزشی آزادی تقریبا در بیرون شهر است و با مرکز شهر فاصله زیادی دارد.
این مربی خوزستانی همچنین در خصوص حضور نیافتن تیم شرکت ملی حفاری در لیگ سال گذشته نیز گفت: سیاست باشگاه این بود که تنها در رده جوانان و با استفاده از ظرفیت های استانی، حضور یابد که خوشبختانه در لیگ سال گذشته جوانان قهرمان شدیم.
رامهرمزی در خصوص تیم ملی بزرگسالان نیز گفت: بازی های آسیایی میدان بزرگی است و برخی از ملی پوشان نیز برای نخستین مرتبه پای به چنین تورنمنتی می گذارند و در حال حاضر تیم ملی توانمندی داریم و در پیکارهای جهانی نیز با وجود «سهراب مرادی»، «کیانوش رستمی» و «بهداد سلیمی» تیم ملی نتایج خوبی را کسب خواهد کرد.
لیگ وزنه برداری رده های سنی جوانان و بزرگسالان در سال 97 به طور همزمان روزهای 4 تا 6 تیر به میزبانی تالار وزنه برداری ورزشگاه آزادی تهران برگزار می شود.
هفته نخست لیگ وزنه برداری از اهمیت خاصی برای باشگاه ها برخوردار است و عملکرد ملی پوشان ایران برای شناخت ترکیب نهایی تیم جهت حضور در بازی های آسیایی 2018 جاکارتا نیز مورد توجه کادر فنی قرار خواهد گرفت.
قبل از سال 93 همواره تیم های اهوازی عنوان قهرمانی لیگ وزنه برداری را به خود اختصاص می دادند؛ به طوری که در سال های 85، 86، 87 و 88 تیم مناطق نفت خیز جنوب و در سال های 89، 90 ، 91 و 92 هم ملی حفاری عنوان قهرمانی را به دست آوردند.
تیم ذوب آهن نیز سه دوره متوالی در سال های 93، 94 و 95 قهرمان لیگ شد و پس از آن از حضور در لیگ انصراف داد و تیم تازه وارد بیمه رازی نیز سال 96 قهرمان شد.
ورزشی**1067**1368 **1569

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *