تکواندو کاران دانشجو راهی ناپل شدندتیم تکواندو اعزامی به ناپل متشکل از ۱۶ ورزشکار دختر و پسر است که در دو رشته کیروگی و پومسه راهی این رقابت ها شده اند.
مسابقات تکواندو دانشجویان از ۱۶ تیرماه آغاز می شود و بعد از ۶ روز با معرفی برترین های جهان به کار خود پایان خواهد داد.
ناهید کیانی (وزن منهای ۵۳ کیلو گرم)، زهرا شیدایی (وزن منهای ۵۷ کیلوگرم)، پریسا جوادی (وزن منهای ۶۳ کیلوگرم) و ملیکا میرحسینی (وزن منهای ۷۳ کیلوگرم)، آرمین هادی‌پور (وزن منهای ۵۸ کیلوگرم)، سروش احمدی (وزن منهای ۶۳ کیلوگرم)، میرهاشم حسینی (وزن منهای ۶۸ کیلوگرم)، امیرمحمد بخشی (وزن ۷۴ کیلوگرم)، مهران برخورداری (وزن منهای ۸۰ کیلوگرم) و عرفان ناظمی (وزن ۸۷ کیلوگرم) ترکیب تیم تکواندو کشورمان را تشکیل می‌دهند.
در ترکیب تیم پومسه نیز مرجان سلحشوری، فاطمه حسام و مرجان تاجی رستم آبادی، کوروش بختیار، امیررضا مهربان و علی سهرابی اعضا تیم پومسه هستند.
مهرو کمرانی، مهسا مردانی، فریبرز عسگری و حسینعلی نظری هدایت ابن چهار تیم را به عهده دارند.
تکواندو دانشجویان ایران پرافتخارترین رشته ورزشی دانشجویان کشور است که مجموعه مدال هایش در ادوار مختلف بیش از ۴۵ مدال است.
 

** سی امین یونیورسیاد دانشجویان افتتاح شد
سی امین دوره یونیورسیاد دانشجویان جهان با شرکت ۶ هزار ورزشکار از بیش ۱۰۰ کشور جهان شامگاه دیروز (۱۲ تیرماه) با برگزاری مراسم افتتاحیه در ورزشگاه سن پائولو ناپل گشایش یافت.
در این مراسم ریاست جمهوری ایتالیا سرجیو ماتارلا ضمن خوشامدگویی به ورزشکاران جوان خواستار انجام رقابت هایی جوانمردانه شد.
اولگ متیتسین رئیس فدراسیون بین المللی ورزش های دانشگاهی در این مراسم با بیان اینکه ورزش دانشگاه در ایتالیا جایگاه ویزه ای دارد، خطاب به ورزشکاران شرکت کننده در یونیورسیاد گفت: ” همه شما با مدال مسابقات را تمام نمی کنید اما به یاد داشته باشید که یک پیروزی برای همه شما در دسترس است و آن اینکه شما به عنوان یک فرد بهتر ناپل را ترک می کنید.
توماس باخ رئیس کمیته بین المللی المپیک نیز پیامی برای این رقابت ها داشت که به صورت ویدیوئی برای حاضران پخش شد.
او به ورزشکاران گفت ” روح المپیک دوستی و احترام در رقابت ها است و شاید ناپولی شروع سفر شما به بازی های المپیک ۲۰۲۰ توکیو باشد.
در این مراسم رژه تیم ایران با پرچمداری نجمه خدمتی دارنده نخستین سهمیه المپیک ۲۰۲۰ توکیو و ورزشکاران رشته‌های تیراندازی و والیبال و مسئولان کاروان ایران انجام شد.
پس از ایتالیا میزبان این رقابت ها که با ۳۰۰ ورزشکار شرکت کرده است، تیم های ژاپن با ۲۷۹ ورزشکار و مکزیک با ۱۸۵ ورزشکار جزو بزرگترین تیم های شرکت کننده هستند.

دانشجویان ایران در این دوره از رقابت های یونیورسیاد در چهار رشته تیراندازی، تیراندازی با کمان، تکواندو و والیبال و ۴۱ ورزشکار در این رقابت شرکت کرده اند و این در حالی است که کاروان ایران در بیست و نهمین دوره یونیورسیاد دانشجویان جهان با ۶۲ ورزشکار در هشت رشته شرکت کرد و ۲۳ مدال و جایگاه دهم جدول را به دست آورد.

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *