توضیح دبیر فدراسیون وزنه برداری درباره حذف نام سه ملی پوش


به گزارش ایرنا، پیکارهای وزنه برداری قهرمانی سال 2018 جهان در حالی روزهای 10 تا 19 آبان در عشق آباد ترکمنستان برگزار می شود که این مسابقات برای نخستین مرتبه در اوزان جدید و در 10 وزن برگزار می شود و تیم ملی ایران مجبور است با ترکیبی ناقص و هشت نفره حضور یابد.
آنطور که مسئولان فدراسیون اعلام کرده بودند اسامی 12 وزنه بردار شامل 10 ملی پوش اصلی و دو نفر ذخیره به فدراسیون بین المللی اعلام شده بود که نام محمد زارعی، همایون تیموری و علیرضا سلیمانی حتی در لیست اولیه فدراسیون بین المللی در پیکارهای جهانی نیز وجود نداشت.
به این ترتیب حسین سلطانی (73 کیلوگرم)، عارف خاکی (89 کیلوگرم)، سهراب مرادی و رضا بیرالوند (96 کیلوگرم)، علی هاشمی و امیر حقوقی (102 کیلوگرم)، محمدرضا براری (109 کیلوگرم) و علی داودی (به اضافه 109 کیلوگرم) هشت ملی پوش ایران در رقابت های جهانی ترکمنستان خواهند بود.
در دسته 96 کیلوگرم نام رحمان اورامه به عنوان ذخیره در دسته 96 کیلوگرم مورد تایید فدراسیون بین المللی قرار گرفته بود اما با توجه به قوانین و مقررات و حضور تنها دو نماینده در هر وزن، اورامه نیز از لیست تیم ملی کنار گذاشته شد.
محسن بیرانوند امروز (پنجشنبه) در گفت و گویی در توضیح حذف سه ملی پوش که سایت فدراسیون وزنه برداری منتشر کرد، گفت: تعدادی از ملی پوشان به دلایل مختلفی مانند مصدومیت و بازنشستگی به یک باره از فهرست تیم ملی خارج شدند و ما نیز به سرعت نفراتی را جایگزین آنها کرده و به فدراسیون بین المللی اعلام کردیم.
وی با اشاره به اجباری بودن این تغییرات و الزام به جایگزینی نفرات جدید، افزود: متاسفانه 3 نفر از نفرات جدید در فهرست اعلامی به فدراسیون بین المللی، کمتر از یک هفته تا سه روز برای پر کردن دوره 3 ماهه قرار گرفتن در حوضچه آنتی دوپینگ، زمان کم داشتند و نتوانستند به حد نصاب مورد نظر برسند. البته تمامی آنها مورد آزمایش‌های دوپینگ در کشورمان قرار گرفته بودند که تمام مدارک آن نیز ارائه شد که بی تردید پاک هستند و مشکلی در این زمینه ندارند.
بیرانوند که خود برای حضور در کمیته آموزش فدراسیون بین المللی در عشق آباد ترکمنستان حضور دارد، اظهار داشت: در همین راستا رییس فدراسیون اوایل هفته به ترکمنستان آمد تا با رایزنی ها و مذاکراه با مسوولان فدراسیون بین المللی، مشکل را مرتفع کنیم اما متوجه شدیم بیش از 70 ورزشکار از 27 کشور درگیر این موضوع شده ‌اند که نارضایتی های بسیاری را نیز موجب شد. فدراسیون بین المللی به دلیل کثرت موارد، تصمیم گیری در این زمینه را به هیات رییسه واگذار کرد که در نهایت با حضور این ورزشکاران مخالفت شد.
ورزشی**1067** 1418

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *