توان شگفتی ساز شدن در مسابقات جهانی رومانی را داریم


جمشید خیرآبادی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از کیفیت بالای مسابقات جهانی اطلاع دارم اما به توانایی، سخت کوشی و قدرت کشتی گیران فرنگی تیم امید کشورمان هم بسیار خوشبین هستم.
وی افزود: درست است تیم های قدرتمندی مانند روسیه، آذربایجان و گرجستان در این مسابقات حضور دارند ولی تلاش می کنیم با شرکت در اردوها و تمرینات آماده سازی مستمر، نتایج خوب و آبرومندانه ای در این مسابقات کسب کنیم.
سرمربی تیم ملی امید کشتی فرنگی با اشاره به اینکه تیم ایران سال گذشته در این مسابقات به سه مدال برنز اکتفا کرد و نتایج خوبی نگرفت، یادآور شد: امیدواریم امسال بتوانیم از لحاظ تیمی و مدال آوری در شرایط بهتری قرار گرفته و نتایج قابل قبولی کسب کنیم.
خیرآبادی نتایج تست های انجام گرفته از اعضای تیم ملی امید از زمان بر عهده گرفتن سکان این تیم را نامطلوب دانست و تاکید کرد: پس از انجام تست های قدرت و دستگاه قلب و عروق بر روی کشتی گیران، برخلاف انتظار آنها از آمادگی لازم برخوردار نبودند که این اندکی نگران کننده است.
وی ابراز امیدواری کرد در فرصت کمی که تا برگزاری مسابقات جهانی رومانی باقی مانده است، کشتی گیران به شرایط آرمانی و قابل قبول دست یابند و بتوانند با قدرت در برابر حریفان جهانی رقابت کنند.
به گزارش ایرنا، مرحله اول اردوی آمادگی تیم ملی کشتی فرنگی امید برای شرکت در رقابت های جهانی رومانی، از 7 تا 19 مرداد در سنندج برگزار شد و مرحله دوم این اردو نیز از شنبه 27 مرداد در این شهر آغاز شده و تا 6 شهریور ادامه دارد.
سرمربی تیم ملی امید کشتی فرنگی در ادامه به وضعیت کُشتی کردستان نیز اشاره کرد و گفت: کارهای زیربنایی خوبی در این زمینه آغاز شده و در رده های سنی خردسالان، نونهالان و نوجوانان اقدامات خوبی در حال انجام است.
خیرآبادی اضافه کرد: با همت هیات کشتی کردستان، کمپ آکادمیک راه اندازی شده که به صورت رایگان به ورزشکاران آموزش داده شده و هیچ مبلغی از آنان دریافت نمی شود.
رقابت های کشتی فرنگی امید (زیر 23 سال) قهرمانی جهان 21 تا 27 آبان امسال در شهر بخارست پایتخت رومانی برگزار می شود.
جمشید خیرآبادی 27 دی ماه 96 از سوی شورای فنی فدراسیون کشتی به‌ عنوان سرمربی تیم کشتی فرنگی امید کشور انتخاب شد.
این مربی با سابقه سنندجی، سرمربی گری تیم ملی کشتی آذربایجان، دستیاری سرمربی تیم ملی کشتی بزرگسالان کشورمان و کسب عناوین مختلف را در رقابت های المپیک، جهانی و آسیایی در کارنامه ورزشی خود دارد.
7355/9102

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *