توانایی کسب عنوان قهرمانی جهان را داریم


«سید مراد محمدی» روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تجربه ثابت کرده تنها رده ای که نمی شود نتایج را در آن پیش بینی کرد و همه چیز به ثانیه ها و روز مسابقات بستگی خواهد داشت، نوجوانان است و اینکه کشتی گیر چقدر استرس دارد و چگونه می تواند خود را از فشار مسابقات بیرون بیاورد، تاثیر زیادی در نتیجه دارد.
دارنده مدال برنز المپیک 2008 پکن اظهار داشت: کادر فنی نیز طی این مدت تلاش داشته ملی پوشان را از نظر جسمانی، آمادگی بدنی و فنی به شرایط خوبی برساند و تنها دغدغه ما رساندن آنان به شرایط ایده ال روحی و روانی است که امیدوارم نمایندگان ایران بتوانند در پیکارهای قهرمانی جهان در کرواسی، همه توانایی های خود را به نمایش بگذراند.
سرمربی سابق تیم کشتی آزاد نوجوانان در خصوص اینکه چرا بعد از برکناری دوباره به عنوان مربی در این رده سنی فعالیت دارد، گفت: به دنبال شهرت نیستم و اگر به دنبال آن بودم می توانستم به عنوان یکی از اعضای کادر فنی بزرگسالان فعالیت داشته باشم. اعتقاد دارم که در رده سنی پایه و نوجوانان می توانم موثرتر باشم و در کنار غلامرضا محمدی سرمربی فعلی تیم نوجوانان با علاقه کار می کنم.
تیم کشتی آزاد نوجوانان ایران روز گذشته برای حضور در پیکارهای قهرمانی نوجوانان جهان، راهی کشور کرواسی شد و عصر روز گذشته نیز نخستین تمرین خود را برگزار کرد.
رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی نوجوانان جهان روزهای 11 تا 17 تیر در شهر زاگرب کرواسی برگزار می شود.
آزادکاران نوجوان ایران سال گذشته و در پیکارهای قهرمانی سال 2017 آتن در رده چهارم قرار گرفتند و این در حالی است که در سال 2016 گرجستان هشتم شده بودند.
مسابقه های کشتی قهرمانی نوجوانان جهان در رشته آزاد برای نخستین بار در سال 1975 برگزار شد و پس از پنج سال تعطیلی دوباره در سال 1980 ازسرگرفته شد.
این مسابقات در سال های 1981، 1984، 1985، 1986، 1988 برگزار نشد و از سال 1989 تا 1999 به طور مرتب ادامه یافت و از سال 2000 دوباره طی چند سال برگزار نشد، اما در یک دهه گذشته این رقابت ها به صورت مرتب برگزار می شود.
تنها قهرمانی ایران به مسابقات سال 1996 تهران باز می گردد که با توجه به قوانین وقت، تیم ایران با دو تیم در مسابقات حضور یافته بود.
تیم ایران سه مرتبه نیز در پیکارهای نوجوانان جهان نایب قهرمان شده است.
ورزشی**1067**1584

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *