تهران و اسلام آباد میز مشترک برای گسترش تجارت تشکیل می دهند«عبدالرزاق داود» روز جمعه پس از پایان هشتمین نشست کمیته مشترک تجاری ایران و پاکستان در اسلام آباد در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: گفت وگوهای سازنده ای در کمیته مشترک تجاری انجام شد و دو طرف نقطه نظرات خود را مطرح کردند.

وی اظهار داشت: هیچ نقطه بن بستی در گفت وگوها دیده نشد و مقامات دو کشور درخصوص بسیاری از موارد و پیشنهادات به توافق رسیدند.

مشاور نخست وزیر پاکستان گفت: مباحث مختلفی در حوزه تجارت و اقتصاد از جمله افزایش واردات برق از ایران، راه اندازی خط پروازی میان دو کشور و صادرات برنج به ایران مورد ارزیابی قرار گرفت.

وی افزود: کمیته مشترک تجاری ایران و پاکستان نگاهی رو به جلو به افزایش واردات و صادرات میان دو کشور دارد و روش های مختلفی نیز در این خصوص بررسی شد.

عبدالرزاق داود اظهار داشت: اعضای کمیته مشترک تجاری ایران و پاکستان توافق کردند که برای پیگیری توافق های جدید و اجرای فوری آن میز مشترک تشکیل دهند.

وی در پاسخ به سوالی درخصوص راهکار ازسرگیری مبادلات بانکی میان ایران و پاکستان نیز گفت: ما در مرحله اول خواستار تمرکز بر تجارت تهاتری هستیم و همزمان چگونگی سازماندهی سایر روش های تجارت و ایجاد مکانیزم موثر در این خصوص را نیز پیگیری می کنیم.

مشاور نخست وزیر پاکستان در امور صنعت و تجارت با استقبال از برگزاری نشست آتی کمیته مشترک تجاری در تهران گفت که ما به دنبال برگزاری نشست های منظم میان دو کشور برای بررسی پیشرفت های صورت گرفته هستیم.

«رضا رحمانی» وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران در سفر به اسلام آباد (دیروز و امروز) ضمن حضور در نشست های هشتمین نشست کمیته مشترک تجاری ایران و پاکستان، با «عمران خان» نخست وزیر، «عبدالرزاق داود» مشاور امور صنعت و تجارت، «زبیر گیلانی» رئیس کمیته سرمایه گذاری و «سید علی زیدی» وزیر امور کشتیرانی پاکستان دیدار کرد.

هشتمین نشست کمیته مشترک تجاری ایران و پاکستان عصر جمعه با امضای یادداشت تفاهم نامه همکاری میان دو کشور به کار خود پایان داد.

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *