تنور داغ کشتی در اروپا


به گزارش ایرنا، رقابت های کشتی آزاد قهرمانی اروپا طی روزهای 14 تا 16 اردیبهشت در جمهوری داغستان روسیه در حال برگزاری است.
از اتفاقات مهم دیدارهای برگزار شده می توان به شکست «ختیگ سابولوف» قهرمان و نایب قهرمان جهان از روسیه مقابل «فرانک چامیزو» قهرمان جهان و نفر سوم المپیک از ایتالیا و شکست چامیزو در مرحله نیمه نهایی مقابل «سنور دمیرتاش» دارنده مدال های نقره و برنز جهان و برنز المپیک از ترکیه در وزن 74 کیلوگرم اشاره کرد.
چامیزو آزادکار کوبایی الاصل تیم ایتالیا در بازی های المپیک 2016 ریو با ناداوری مسلم داوران و با شکست مقابل «طغرل عسگراف» از جمهوری آذربایجان که طلای بازی های المپیک 2012 لندن را در کارنامه دارد از راهیابی به فینال بازماند.
این آزادکار ایتالیایی که در فضای مجازی نیز بسیار فعال است، همواره آمادگی بدنی و مدال های خود را به نمایش می گذارد و اخیرا نیز برای «جردن باروز» دارنده مدال طلای المپیک 2012 لندن و چهار مدال طلای قهرمانی جهان از آمریکا، خط و نشان کشیده بود که به نظر می رسد با شکستی که برابر دمیرتاش ترک متحمل شد، کمی از باد غرور این آزادکار ایتالیایی کاسته شده باشد.
اما دیدار تماشایی فینال پنج وزن دوم، حضور «شریف شریف اف» از جمهوری آذربایجان و «عبدالرشید سعدالله یف» روس در فینال وزن 92 کیلوگرم، بسیار تماشایی و جذاب خواهد بود.
شریف شریف اف که اصالتی داغستانی دارد، مدال طلای بازی های المپیک 2012 لندن و برنز بازی های المپیک 2016 ریو را در کارنامه دارد که در فینال بازی های کشورهای اسلامی مقابل «حسن یزدانی» هیچ حرفی برای گفتن نداشت.
سعدالله یف که مدال طلای بازی های المپیک 2016 ریو و 2 مدال قهرمانی جهان را در کارنامه دارد، بعدازظهر امروز باید مقابل شریف اف آذربایجانی حاضر شود.
سعدالله یف بعد از شکست در دیدار فینال وزن 97 کیلوگرم رقابت های قهرمانی سال 2017 جهان برابر کایل اسنایدر آمریکایی، عزم خود را برای بازگشت قدرتمندانه جزم کرده است.
همچنین دیدار فینال وزن 125 کیلوگرم بین «طاها آکگول» دارنده مدال طلای جهان و المپیک برابر «گنو پتریاشویلی» دارنده مدال طلای جهان از گرجستان نیز می تواند جذاب باشد.
این دو در فینال رقابت های قهرمانی سال 2017 جهان در فرانسه نیز با یکدیگر سرشاخ شدند و به طور حتم آکگول ترک برای انتقام شکست آن دیدار به مصاف پتریاشویلی جوان می رود.
اسامی فینالیست های پنج وزن دوم کشتی آزاد قهرمانی اروپا به این شرح است:
61 کیلوگرم: بکا لومتادزه (گرجستان) – گادجی مراد رشیداف (روسیه)
74 کیلوگرم: زلیم خان خادجیف (روسیه) – سنور دمیرتاش (ترکیه)
86 کیلوگرم: الکساندر گوستیف (آذربایجان) – آرتور نایفونوف (روسیه)
92 کیلوگرم: شریف شریف اف (آذربایجان) – عبدالرشید سعداله یف (روسیه)
125 کیلوگرم: طاها آکگول (ترکیه) – گنو پتریاشویلی (گرجستان)
اسامی نفرات برتر پنج وزن نخست نیز به این شرح است:
57 کیلوگرم: 1- گئورگی ادیشراشویلی (آذربایجان) 2- زائور اوگویف (روسیه) 3- استفان میسیچ (صربستان) و اولادزسلاو آندریف (بلاروس)
65 کیلوگرم: 1- حاجی علی اف (آذربایجان) 2- الیاس بک بولاتوف (روسیه) 3- صلاح الدین کلیچ سالیان (ترکیه) و ولادمیر خینچیگاشویلی (گرجستان)
70 کیلوگرم: 1- ماگومد قربان علی اف (روسیه) 2- ماگومدمراد گادجیف (لهستان) 3- زورابی یاکوبیشویلی (گرجستان) و مورتازعلی مسلم اف (آذربایجان)
79 کیلوگرم: 1- احمد گادجی ماگمدوف (روسیه) 2- مارتین اوبست (آلمان) 3- میهایلی ناگی (مجارستان) و جبرئیل حسن اف (آذربایجان)
97 کیلوگرم: 1- ولادیسلاو بایتسایف (روسیه) 2- الکساندر هوشتین (بلاروس) 3- نورماگومد گادجیف (آذربایجان) و الیزبار اودیکادزه (گرجستان)
ورزشی**1067**1597

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *