تمرینات وزنه برداری به درخواست سرمربی در تهران ادامه می یابد


«محسن بیرانوند» روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: همه امکانات و شرایط برای برگزاری اردو در یکی از شهرهای شمالی مهیا شده بود، اما بادرخواست سرمربی تیم، قرار است این اردو در تهران ادامه داشته باشد.
وی اظهار داشت: بر همین اساس رکوردگیری ملی پوشان نیز 9 خرداد در تهران برگزار می شود و بعد از آن چنانچه سرمربی تیم ملی در خصوص برپایی اردوی سطح دریا برنامه ای داشته باشد، هماهنگی لازم برای برگزاری اردو انجام خواهد شد.
بیرانوند با رد هر گونه اعتراض ملی پوشان به شرایط اسکان در اردوی سطح دریا و در استان گیلان خاطر نشان کرد: داشتن امکانات و شرایط مطلوب حق ملی پوشان به عنوان تیم قهرمان جهان است و با روحیه ای که از ورزشکاران ملی پوش سراغ داریم، همگی آنها عاشق افتخارآفرینی برای کشورمان هستند و فکر نمی کنم که شرایط اردویی و استانداردهایی که فدراسیون مهیا کرده، سبب شود که در اردوی تیم ملی حضور نیابند.
وی ادامه داد: شرایط مهیا شده در اردوی شمال، استاندارد و خوب بود و حتی مورد تایید مربیان تیم ملی قرار گرفت و ملی پوشان وزنه برداری به طور قطع هدفشان از حضور در اردوهای تیم ملی، افتخار آفرینی برای کشورمان است نه اقامت چند روزه در هتل های لوکس.
دبیر فدراسیون وزنه برداری، در خصوص برگزاری اردوی تیم ملی در خارج از کشور نیز گفت: سرمربی تیم ملی برنامه ای برای خارج از کشور نداشت و چنانچه بخواهند برای انجام آن باید پیگیری لازم انجام شود و ضمن آنکه کشورمان به دلیل شرایط آب و هوایی متنوع، شرایط لازم را برای برگزاری اردوهای تیم ملی دارد.
سرمربی سابق تیم ملی وزنه برداری در خصوص بودجه فدراسیون نیز گفت: وزنه برداری به عنوان رشته ای که همواره در بازی های آسیایی و به خصوص المپیک مدال آور بوده و به نوعی بار ورزش را به دوش کشیده، در بحث بودجه در رده هفتم و هشتم قرار دارد.
وی تصریح کرد: تیم های ملی بزرگسالان و جوانان در سال گذشته قهرمان جهان، نوجوانان نایب قهرمان جهان و در پیکارهای قهرمانی آسیا بر سکوی نخست قرار گرفتند و هر چند انتظارات کمیته بین المللی المپیک، وزارت ورزش و مردم از وزنه برداری بالا است، اما برای موفقیت نیازمند نگاه و حمایت ویژه است و امیدواریم که بودجه فدراسیون نسبت به گذشته جایگاه بهتری در بین فدراسیون ها داشته باشد.
بیرانوند در خصوص فرسوده بودن تجهیزات کمپ تیم های ملی نیز گفت: یکی از مزیت های سر زدن مسوولان به اردوهای تیم ملی، دیدن این مشکلات از نزدیک است و هفته گذشته صالحی امیری رییس کمیته ملی المپیک نیز به این موضوع اشاره کرد و قول همکاری داد.
وی یادآور شد: در زمان بازدید رییس کمیته ملی المپیک در اردوی تیم ملی وزنه برداری، کیانوش رستمی قصد داشت وزنه 220 کیلوگرمی را بالای سرببرد که به دلیل آنکه میله نچرخید موفق نشد. این امر تنها به دلیل فرسوده و کهنه بودن تجهیزات رخ می دهد.
وی در پایان تصریح کرد: از هیات های استانی که بدون هیچ چشم داشتی و با عشق و علاقه کار می کنند باید تشکر کنم و ضمن آنکه این زحمات و ثمره مربیان شهرستانی است که سبب می شود تیم های ملی در میادین بین المللی افتخار آفرینی کنند.
طبق برنامه ریزی فدراسیون وزنه برداری، قرار بود سومین مرحله اردوی سطح دریای تیم ملی بزرگسالان کشورمان، برای آماده سازی هر چه قدرتمندتر جهت حضور در بازی های آسیایی جاکارتا اندونزی، خارج از تهران برگزار شود که با درخواست کادرفنی این تیم، کماکان تمرینات ملی پوشان بزرگسال در کمپ تیم های ملی برگزار خواهد شد.
مرحله نخست اردوی تیم ملی اسفند ماه سال گذشته در ماهشهر استان خوزستان برگزار شد و مرحله دوم اردوی تیم ملی نیز از 14 فروردین آغاز شد و هفته گذشته به پایان رسید.
ورزشی**1067**1584

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *