تلاش «یزدانی» برای حضور در انتخابی تیم ملی کشتی


به گزارش ایرنا، رضا یزدانی که به «پلنگ ناآرام جویبار» معروف است دارنده 2 مدال مدال طلا و 2 برنز رقابت های قهرمانی جهان بوده و سابقه حضور در سه دوره از بازی های المپیک (2008 پکن، 2012 لندن و 2016 ریو) را در کارنامه ورزشی خود دارد.
وی پس از ناکامی در کسب مدال در بازیهای المپیک 2008 پکن در المپیک لندن که در اوج آمادگی و تجربه قرار داشت به دلیل مصدومیت، مدال طلای مسلم خود را از دست داد.
یزدانی در اوایل سال 95 و پیش از بازی های المپیک ریو و در حالی که در جویبار برای حضور در مرحله نهایی انتخابی تیم ملی آماده می شد از ناحیه آشیل پا مصدوم شد و به دلیل همین مصدومیت نتوانست عملکرد خوبی در المپیک ریو داشته باشد. البته در این بین نباید از ناداوری صورت گرفته در کشتی او با «ختاگ گازیموف» از جمهوری آذربایجان گذشت.
وی از اوایل مرداد ماه سال گذشته تمرینات سبک خود را آغاز کرد و پس از پشت سر گذاشتن مصدومیت طی ماههای گذشته و برای حضور در مسابقات انتخابی، تمرینات سنگین و فنی را در جویبار پشت سر گذاشت.
امروز در برخی محافل خبری، اخباری مبنی بر حضور نیافتن رضا یزدانی و کمیل قاسمی آزادکاران وزن های 97 و 125 کیلوگرم در مرحله نهایی انتخابی تیم ملی منتشر شد که «سلمان قادری» نایب رییس هیات کشتی استان مازندران در واکنش به انتشار اینگونه اخبار گفت: رضا یزدانی عزم خود را جزم کرده تا در مرحله نهایی انتخابی تیم ملی شرکت کند اما متاسفانه وی به دلیل درگذشت مادر بزرگش چند روزی از تمرینات فاصله داشت.
وی اظهار داشت: با این وجود او خود را برای حضور در مرحله نهایی انتخابی تیم ملی آماده می کند و در صورت آماده بودن به طور حتم در مرحله نهایی کشتی خواهد گرفت.
قادری روز یکشنبه در گفت وگو با ایرنا بیان داشت: خوشبختانه یزدانی مصدومیت را پشت سر گذاشته و بعد از استراحت طولانی مدت، سلامتی خود را به دست آورده است.
وی در خصوص کمیل قاسمی دارنده مدال نقره و برنز بازی های المپیک نیز گفت: قاسمی هفته گذشته به شدت از ناحیه گردن آسیب دید و کمیته پزشکی فدراسیون باید در خصوص او تصمیم گیری کند.
نایب رییس هیات کشتی استان مازندران بیان داشت: مسعود اسماعیل پور دیگر ملی پوش کشتی آزاد نیز به دلیل عمل جراحی که بر روی دستش انجام داده، نمی تواند در انتخابی تیم ملی حضور داشته باشد.
ورزشی**1067**1597

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *