تلاش وزارت ورزش برای تامین ارز فدراسیون ها از بازار ثانویه


به گزارش روز دوشنبه ایرنا از وزارت ورزش و جوانان، «رسول خادم» افزود: در دیدار با وزیر ورزش، گزارشی از وضعیت تیم های ملی ارائه شد و برای حل مشکلات ارزی و مالی کشتی ایران صحبت کردیم.
وی اظهار داشت: بعد از افزایش ناگهانی نرخ ارز، برنامه های فدراسیون هم دچار محدودیت هایی شد و هزینه های کشتی بخصوص در بخش اعزام ها را افزایش داد.
رییس فدراسیون کشتی تصریح کرد: برای حل این مشکلات، قرار شد با پیگیری های وزیر ورزش و رایزنی با بانک مرکزی، فدراسیون ها نیز از بازار ارز ثانویه برخوردار شوند تا از این طریق در برنامه های آنها بخصوص در بخش کسب سهمیه و حضوری موفق در المپیک آینده، وقفه ای ایجاد نشود.
وی همچنین بیان داشت: در این دیدار، گزارشی از عملکرد تیم های ملی کشتی نوجوانان و جوانان و برنامه های آماده سازی تیم های ملی بزرگسالان و امید برای مسابقات جهانی پیش رو ارائه شد. وزیر ورزش از موفقیت های کشتی ایران در بازیهای آسیایی قدردانی کرد و امیدوارم پیگیری های وزارتخانه برای حل مشکل بهره مندی فدراسیون های ورزشی از بازار ارز ثانویه به پیشبرد برنامه های فدراسیون و به خصوص اعزام های برون مرزی کمک بیشتری کند.
مشکلات ارزی ماههای اخیر موجب لغو هفت اعزام تیم های منتخب کشتی به تورنمنت های بین المللی در کشورهای قرقیزستان، بلاروس، روسیه، صربستان و لهستان شد و ضمن آنکه احتمال اعزام تیمی ناقص به پیکارهای جهانی سال 2018 در کشور مجارستان نیز وجود دارد.
ورزشی**1067**1584

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *