تلاش فدراسیون کشتی برای حضور تیمی کامل در رقابت های جهانی


«حمید بنی تمیم» روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: برخی فدراسیون های ورزشی و به خصوص کشتی، به واسطه آنکه بیشتر برنامه هایش برای حضور در رقابت های مهم جهانی در 6 ماه دوم سال است با مشکلات بیشتری روبرو هستند. بر همین اساس طبق برنامه باید کارها را انجام دا که البته این برنامه ریزی با توجه به شرایط اقتصادی موجود کشور در حد توان انجام شده است.
وی اظهار داشت: با پیگیری انجام شده از حامی مالی و بخش خصوصی، تلاش داریم تا تیمی کامل را به رقابت های جهانی اعزام کنیم و از وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک توقع داریم که برنامه های حمایتی خود را برای برون رفت از این چالش اعلام کنند.
بنی تمیم خاطر نشان کرد: با توجه به مشکلات موجود امکان دارد تیم های کشتی آزاد و فرنگی امید به طور کامل به رقابت های جهانی زیر 23 در رومانی اعزام نشوند و در رده بزرگسالان نیز با شرایط موجود باید خوشبین باشیم که فقط چند نفر به مسابقات جهانی مجارستان اعزام شوند چرا که اعزام تیم های بزرگسالان به مسابقات جهانی رقمی بالغ بر 2 میلیارد تومان خواهد بود.
دبیرکل شورای کشتی آسیا ادامه داد: وضعیت اقتصادی کشور همه مردم را درگیر کرده و به اعتقاد من اولویت اکنون با معیشت مردم است و امیدوارم که مردم بیش از این دچار آسیب نشوند. توقع نداریم که ورزش و یا کشتی جلوتر از معیشت و اقتصاد مردم قرار بگیرند. اینکه کاری انجام نشود و هیچ تغییری در معیشت مردم ایجاد نشود، اتفاق خوبی نیست. به عنوان یک ایرانی و هموطن توقع دارم کسانی که متولی اقتصاد و ورزش هستند، وظیفه خودشان را در رابطه با مردم انجام دهند.
وی در پاسخ به این سووال که آیا شرایط فعلی، مسابقات داخلی را نیز تحت تاثیر خود قرار خواهد داد؟ گفت: شرایط موجود زنجیروار به یکدیگر متصل هستند و اگر استان ها نتوانند هزینه های مربوط به اسکان، تغذیه، ترابری و یا تجهیز سالن را پرداخت کنند به طور حتم در مسابقات داخلی نیز با مشکل مواجه هستیم.
نایب رییس فدراسیون کشتی در خصوص نامزدی ایران برای برگزاری جام جهانی کشتی آزاد و فرنگی در سال 2019 نیز یادآور شد: امیدوارم که شرایط اقتصادی کشور تا آن زمان بهتر شود تا مشکلی برای برگزاری این دو مسابقه نداشته باشیم.
ترکیب تیم ملی کشتی فرنگی در حالی روز گذشته از سوی فدراسیون کشتی اعلام شد که بنا بر مصوبه شورای فنی و با توجه به شرایط اقتصادی کشور، احتمال اعزام تیمی ناقص به رقابت های جهانی سال 2018 مجارستان وجود دارد.
فدراسیون کشتی در چند ماه گذشته به همین دلیل نتوانست تیم های منتخب خود را به رقابت های بین المللی اعزام کند.
رقابت های جهانی مجارستان از 28 مهر در بوداپست برگزار می شود.
ورزشی**1067**1597

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *