تغییر وزن بزرگان کشتی در رقابت های انتخابی تیم ملی


به گزارش ایرنا، مرحله نهایی رقابت های انتخابی تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی برای شرکت در بازی های آسیایی جاکارتا و رقابت های جهانی مجارستان، روزهای 19، 20 و 21 اردیبهشت در سالن شهدای هفتم تیر تهران برگزار می شود.
«حسن رحیمی» دارنده مدال طلا، نقره و 2 برنز جهان و برنز بازی های المپیک در وزن 57 کیلوگرم و «کمیل قاسمی» دارنده مدال نقره و برنز بازی های المپیک در وزن 125 کیلوگرم به دلیل مصدومیت در این رقابت ها حضور نخواهند داشت.
براساس لیست نفرات شرکت کننده در مرحله نهایی انتخابی تیم ملی، «رضا یزدانی» دارنده 2 مدال طلا و 2 برنز رقابت های قهرمانی جهان که بعد از بازی های المپیک 2016 به دلیل مصدومیت از ناحیه آشیل پا در هیچ مسابقه ای حضور نیافته بود از روز پنجشنبه در مسابقات وزن 97 کیلوگرم به مصاف حریفان خود خواهد رفت.
از دیگر نکات جالب توجه تغییر وزن «علیرضا کریمی» دارنده مدال طلای جوانان جهان و برنز بزرگسالان جهان از 86 کیلوگرم به 92 کیلوگرم است.
در وزن 86 کیلوگرم «حسن یزدانی» دارنده مدال طلای جهان و المپیک یکی از آماده ترین آزادکاران حال حاضر ایران و جهان در این وزن است.
«سعید عبد ولی» دارنده مدال برنز المپیک و طلای قهرمانی جهان نیز پس از چندین ماه گمانه زنی در خصوص آمدن و یا نیامدنش در مرحله نهایی انتخابی تیم ملی و مشخص نبودن وزنی که قرار است در آن حضور یابد، سرانجام تصمیم گرفته در یک وزن بالاتر و در 87 کیلوگرم به مصاف رقبا برود.
** اسامی نفرات شرکت کننده در مسابقات روز نخست که رقابت های مقدماتی آن روز چهارشنبه و دیدارهای فینال آن عصر پنج شنبه برگزار می شود به شرح زیر است:
کشتی آزاد:
57 کیلوگرم: رضا اطری (مازندران)، مهران رضازاده (مازندران)، فرهاد جلایی (تهران) و نادر حاج آقا نیا (کرمان).
65 کیلوگرم: یونس امامی (تهران)، پیمان بیابانی (تهران)، مهران نصیری (مازندران)، حسن مرادقلی (تهران) و سید احمد محمدی (مازندران).
74 کیلوگرم: سعید داداش پور (تهران)، مصطفی حسین خانی (تهران)، مسعود کمروند (مرکزی) و حامد رشیدی (کرمانشاه)
86 کیلوگرم: حسن یزدانی (مازندران)، احمد بذری (مازندران)، علیرضا کریمی (همدان)، کامران قاسم پور (مازندران) و حامد عاشق حسینی (تهران).
92 کیلوگرم: علی ابراهیمی (خراسان رضوی)، علیرضا کریمی (البرز)، مهدی هدایتی (مازندران)، رضا بیات (تهران) و ارشک محبی (کرمانشاه).

کشتی فرنگی:
60 کیلوگرم: کرامت عبد ولی (خوزستان)، رضا عباسی (البرز)، محمد فقیری (توابع تهران)، کیانوش غضنفریان (مازندران)، بهروز ملکی (خوزستان) و مهرداد مردانی (خوزستان).
67 کیلوگرم: امین کاویانی نژاد، حسین اسدی (خوزستان)، محمدرضا گرایی (فارس)، امین سوری (خوزستان) و حامد تاب (خوزستان)
77 کیلوگرم: محمدعلی گرایی (فارس)، رسول گرمسیری (خوزستان)، محمد شربی نیازی (خوزستان)، سیاوش دوستاریان (لرستان) و پژمان پشتام (تهران).
97 کیلوگرم: علی اکبر حیدری (قم)، امیرحسین میری (کرمانشاه)، محمد یگانه (ایلام)، محمد بیرانوند (خوزستان)، امیرحسین حسینی (مازندران) و سید مصطفی صالحی زاده (خوزستان).
130 کیلوگرم: شهاب قوره جیلی (تهران)، مجید علیاری (تهران)، پارسا نظری (فارس)، مهدی نوری (اردبیل) و بهنام مهدیزاده (تهران).

**اسامی نفرات شرکت کننده در مسابقات روز دوم که رقابت های مقدماتی آن روز پنج شنبه و دیدارهای فینال آن عصر جمعه برگزار می شود به شرح زیر است:
کشتی آزاد:
61 کیلوگرم: ایمان صادقی (مازندران)، باقر یخکشی (مازندران)، محمد نامجو مطلق (گیلان) و محمد رمضان پور (مازندران).
70 کیلوگرم: مهدی یگانه جعفری (مازندران)، نیما اشقاقی (مازندران)، محمدرضا سرگو (البرز) و حسین مصطفوی (آذربایجان شرقی).
79 کیلوگرم: امید حسن تبار (مازندران)، علیرضا قاسمی (تهران)، محمد زارعی (توابع تهران)، محمد متقی نیا (خراسان رضوی)، عزت الله اکبری (مازندران).
97 کیلوگرم: مجتبی گلیج (مازندران)، اسماعیل نجاتیان (خراسان رضوی)، حسین رمضانیان (مازندران)، علیرضا گودرزی (سیستان و بلوچستان)، دانیال شریعتی نیا (همدان) و رضا یزدانی (مازندران).
125 کیلوگرم: پرویز هادی (آذربایجان شرقی)، جعفر شمس ناتری (گیلان)، یدالله محبی (کرمانشاه) و امین طاهری (تهران).

کشتی فرنگی:
55 کیلوگرم: پویا دادمرز (خوزستان)، رامین باستانی (تهران)، جواد فراز فاروجی (خراسان جنوبی)، امین مرادخانی (آذربایجان غربی) و رضا خدری (البرز).
63 کیلوگرم: محمد نوربخش (تهران)، محسن حاجی پور (مازندران)، میثم دلخانی (فارس)، ایمان داودی (فارس) و سامان عبدولی (خوزستان).
72 کیلوگرم: برومند اصلان (مرکزی)، عرفان سعادتی فر (تهران)، علی ارسلان (مازندران)، اصغر عالی محمدی (خوزستان)، فرشاد بلفکه (لرستان) و مجید خلیلی (قزوین).
82 کیلوگرم: مهدی ابراهیمی (قم)، مهدی محمدزاده (مازندران)، کیوان رضایی (فارس)، ابوالفضل صاحبکاری (خراسان رضوی) و یوسف قادریان (البرز).
87 کیلوگرم: حسین نوری (زنجان)، سعید عبد ولی (خوزستان)، مهدی فلاح (تهران)، مهدی بالی (مازندران)، علی قیطاسی (قم) و ایمان انصاری (تهران).
در این گزارش آمده است: اسامی کشتی گیرانی که در لیست نهایی قرار ندارد، با ارسال نامه ای رسمی از سوی هیات های کشتی ذیربط اعلام کرده اند که به دلیل پزشکی و یا عدم آمادگی در مرحله نهایی انتخابی شرکت نمی کنند.
بدیهی است کشتی گیرانی که نتایج تست سلامت آن ها در جریان مرحله اول رقابت های انتخابی تیم ملی مثبت اعلام شده و تا زمان برگزاری مسابقات دارای رأی کمیته انضباطی باشند، قادر به شرکت در این مسابقات نخواهند بود.
سایر نفراتی که به هر دلیل در مرحله نهایی رقابت های انتخابی شرکت نکنند شانسی برای حضور در بازی های آسیایی جاکارتا نخواهند داشت.
ورزشی**1067**1597

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *