تعلیق مشروط پنج وزنه بردار به دلیل مثبت اعلام شدن تست دوپینگ


به گزارش ایرنا، خبرگزاری فرانسه روز دوشنبه با درج این خبر نوشت: براساس اعلام فدراسیون جهانی وزنه برداری، پنج وزنه بردار پس از آزمایش دوباره نمونه های گرفته شده از آنها در جریان رقابت های المپیک 2012 لندن، به طور مشروط تعلیق شدند.
براین اساس، آزمایش «اولکسی تورختی» وزنه بردار اوکراینی و دارنده مدال طلای المپیک 2012 در وزن منهای 105 کلیوگرم و «روسلان نورالدینف» وزنه بردار ازبکستانی و دارنده مدال طلای همین وزن در المپیک 2016 ریو، پس از بررسی مجدد مثبت اعلام شد.
در میان این وزنه برداران، تنها مدال تورختی از وی پس گرفته خواهد شد چرا که آزمایش مجدد نمونه های موجود، به چهار سال پیش از قهرمانی نورالدینف در برزیل مربوط بوده و بر این اساس مدال وی همچنان پا برجا خواهد ماند.
«والنتین هریستوف» آذربایجانی هم که در حال حاضر به دلیل مثبت اعلام شدن آزمایش دوپینگش در سال های 2013 و 2015، در حال پشت سر گذاشتن محرومیت هشت ساله است، در شرف از دست دادن مدال برنزی است که در در سال 2012 در وزن منهای 56 کلوگرم به دست آورده است.
در فهرست منتشر شده از سوی فدراسیون جهانی وزنه برداری، نام های «ملینه دالوزیان» ارمنستانی و «میکالای نوویکو» بلاروسی نیز به چشم می خورد.
کمیته بین المللی المپیک ماه گذشته اعلام کرد که نتایج تجزیه و تحلیل نمونه های اخذ شده در بازی های سال 2012 با استفاده از «تازه ترین روش های علمی» به دست آمده و می توان آن ها (روش های نوین) را در اختیار آژانس تازه تاسیس نمونه گیری جهانی قرار داد.
ورزشی**3991**9129

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *