تعامل رویکرد دولت با رسانه هادر این ارتباط نماینده عالی دولت در شهرستان کنگان استان بوشهر به مناسبت روز قلم گفت: اهل قلم و رسانه تاثیر زیادی در تقویت آگاهی بخشی عمومی، دانایی و شناخت دارند به همین دلیل تعامل با رسانه ها و عدالت رسانه ای رویکرد دولت تدبیر و امید است.

فرماندار کنگان روزشنبه در نشست با اصحاب رسانه اظهار داشت: مسئولیت پذیری، نقش آفرینی در همبستگی اجتماعی، کمک به ارتقا و تقویت سرمایه های اجتماعی، امیدآفرینی، تقویت حقوق شهروندی و روح مطالبه گری در چارچوب قانون از وظایف مهم اهل قلم به عنوان منادیان آگاهی و دانایی است.

فتح الله نوروزی افزود: پل ارتباطی بین گذشته، حال و آینده، ماندگاری، عمیق و دقیق بودن از مهمترین ویژگی های قلم است.

وی در این نشست به مسائل شهرستان و موضوع آلایندگی اشاره کرد و اظهارداشت: ثاثیر پذیری ساکنان کنگان از آلایندگی های مستقر در این شهرستان و عسلویه اثبات شده است و حقی از مردم تضییع نشده و نخواهد شد.

فرماندار کنگان ادامه داد: موضوع اختصاص حق عوارض آلایندگی به این شهرستان دفاع از حق مردم است و در این زمینه میان مسئولان مو مردم وحدت حاکم است و حقوق مردم خط قرمز همگان است.

نوروزی در باره اعتبار ارزش افزوده گفت: طبق برنامه پنجم و ششم توسعه امور مالیاتی بر حسب جمعیت ارزش افزوده را به حساب شهرداری ها و دهیاری ها واریز می کند.

معاون سیاسی اجتماعی فرماندار کنگان گفت: برگزاری نشست و محفل ادبی با حضور شعرای جنوب استان در کنگان و نشست با اهل قلم و رسانه از مهمترین اقدامات انجام شده در این شهرستان به عنوان روز قلم بود.

غلامحسین زیبا افزود: برگزاری چنین نشست ها و محافلی برای توسعه و پیشرفت شهرستان راهگشا خواهد بود.

وی اظهار داشت: برای برگزاری کلاس های آموزشی و تقویت حوزه رسانه شهرستان همواره پای کار هستیم.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کنگان گفت: اکنون پنج سایت ااطلاع رسانی دارای مجوز در این شهرستان فعالیت رسمی دارند.

رضا مختارزاده افزود: یک نشریه استانی نیز در این شهرستان فعال و نشریه دیگری نیز در حال اخذ مجوزهای قانونی است.

وی بیان کرد: تاکنون با همت موسسه ها و بخش خصوصی و برخی سایت ها دوره های خبرنگاری برگزار و تداوم کلاس های آموزشی در حوزه قلم فرسایی در دستور کار است.

در این نشست شماری از اهالی قلم و رسانه به بیان مسائل و مشکلات پرداختند.

لزوم توجه و پیگیری مساله بیمه اهالی رسانه، کمک به برگزاری کلاس ها و دوره های آموزشی، استفاده از ظرفیت اهل رسانه و قلم در روابط عمومی ادارات، تشکیل اتاق فکر، لزوم همراهی و تعامل بیشتر مسئولان با رسانه ها از مهمترین مطالب مطرح شده بود.

۷۲۰۸/‏۶۰۴۳

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *