تعامل ادارات لرستان برگزاری مسابقات کشتی نونهالان لازم است


به گزارش خبرنگار ایرنا سید موسی خادمی روز سه شنبه در نشست شورای آموزش و پرورش لرستان بیان کرد: برگزاری مسابقات کشوری فرصت ها و تهدیداتی دارد که جنبه فرصت آن با توجه به معرفی ظرفیت های ورزشی و گردشگری استان و همچنین علاقه مندی جوانان به این حوزه ها بیشتر است.
وی اظهار داشت: برگزاری نامناسب مسابقات و جشنواره های کشوری در استان نیز به نوعی تهدید محسوب می شود و ضد تبلیغ است.
استاندار لرستان افزود: در زمان برگزاری مسابقات کشوری در لرستان تمام استان مسئول است و دستگاه های مرتبط باید تعامل مورد نیاز را داشته باشند.
وی با تاکید بر لزوم تامین اعتبارات لازم برای تجیهزات هنرستانی گفت: متاسفانه پراکنش و توزیع رشته های تحصیلی در دانشگاه ها نامناسب است و در خیلی از رشته ها، تحصیل کرده های مازاد بر نیاز وجود دارد.
خادمی افزود: اقتصاد آموزش و پرورش رعایت نشده است و همه به سمت رشته های دانشگاهی خاص هدایت شده اند و بسیاری از دانش آموختگان دچار مشکل بیکاری هستند.
وی ادامه داد: اقتصاد بین رشته ها بهم ریخته است و در برخی رشته ها محدودیت پذیرش وجود دارد.
استاندار لرستان با تاکید بر لزوم انجام کار مطالعاتی در حوزه های آموزشی استان گفت: راهکارهای استانی برای برون رفت از این مشکل در نظر گرفته شود.
وی بر لزوم تهیه طرح جامع برای شناسایی رشته های آموزشی مورد نیاز لرستان تاکید کرد و افزود: عرضه رشته های تحصیلی آموزش و پرورش در اختیار مدارس نیست و این نهاد موظف به تعلیم و تربیت است.
خادمی با تاکید بر لزوم ساخت مدارس موردنیاز آموزش و پرورش استان و تعامل دستگاه های اجرایی برای رفع نیازهای آموزش و پرورش گفت: با احداث سد مروک مدرسه این منطقه توسط شرکت آب منطقه ای استان تخریب شده و تاکنون اقدامی برای احداث مدرسه جدید نشده است.
وی خواستار احداث مدرسه جایگزین از سوی شرکت آب منطقه ای شد و افزود: تا اول مهرماه مدرسه جدید باید تحویل آموزش و پرورش شود در غیر اینصورت از محل اعتبارات استانی آب منطقه ای این اعتبار کسر و به آموزش و پرورش پرداخت می شود.
7274/3022

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *