تصادفات جنوب سیستان و بلوچستان جان ۲۳ نفر را گرفتسرهنگ یداله ستوده روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این میزان فوتی و مجروح نتیجه ۸۳ فقره تصادف در جاده های جنوب سیستان و بلوچستان بوده است.

وی سرعت زیاد، رعایت نکردن حق تقدم، انحراف و تجاوز به چپ را از دلایل عمده بروز حوادث رانندگی این مدت در جاده های جنوب سیستان و بلوچستان عنوان کرد.

فرمانده پلیس راه جنوب سیستان و بلوچستان گفت: ۴۰ درصد تصادفات این مدت ناشی از واژگونی، ۳۸ درصد برخورد ۲ وسیله نقلیه بایکدیگر و بقیه عابر پیاده و موتورسیکلت بوده است.

وی بیان کرد: وجود راههای دو طرفه، قوس و پیچ های فراوان در کنار سرعت زیاد، قاچاق سوخت، انسان و کالا و رعایت نکردن قانون از مهمترین دلایل افزایش تصادفات در سیستان و بلوچستان است.

به گزارش ایرنا سیستان و بلوچستان به سبب گستردگی راههای ارتباطی دارای ۲ قرارگاه پلیس راه و ۲ اداره کل راه و شهرسازی در شمال به مرکزیت زاهدان و جنوب به مرکزیت ایرانشهر است که شهرستانهای شمالی و مرکزی شامل زابل، هیرمند، زهک، نیمروز، هامون، زاهدان، میرجاوه، خاش، سراوان، سیب سوران و مهرستان زیر پوشش قرارگاه شمال و شهرستانهای جنوبی ایرانشهر، دلگان، فنوج، قصرقند، نیکشهر، سرباز، کنارک و چابهار زیرپوشش قرارگاه پلیس راه جنوب سیستان و بلوچستان قرار دارند.

۷۳۱۶**۳۲۱۳

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *