تداوم ناکامی های کشتی با عنوان پنجمی عبدولی


به گزارش ایرنا، رقابت های فینال و رده بندی چهار وزن نخست رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی جهان از ساعت 19:15 امروز (جمعه) در سالن «لازلو پاپ» شهر بوداپست مجارستان برگزار شد که سعید عبدولی نماینده ایران در وزن 82 کیلوگرم به مصاف ماکسیم مانوکیان دارنده مدال طلای جهان از ارمنستان رفت.
عبدولی این مبارزه را با نتیجه 3 بر یک واگذار کرد تا ضمن از دست دادن مدال برنز در جایگاه پنجم قرار گیرد. فرنگی کار اندیمشکی تیم ملی که مدال طلای جهان و برنز المپیک را در کارنامه دارد سال گذشته و در رقابت های جهانی پاریس موفق به کسب مدال برنز شده بود.
همچنین روز گذشته مسلم نادری خادم، محسن حاجی پور، و محمد علی گرایی نمایندگان وزن های 55، 63 و 72 کیلوگرم ایران از دور مسابقات حذف شدند و امروز نیز محمدرضا گرایی و مهرداد مردانی در وزن های 67 و 60 کیلوگرم از رقابت ها حذف شدند تا جمع نفرات حذف شده کشتی فرنگی ایران به پنج نفر برسد.
حسین نوری در وزن 87 کیلوگرم فردا در جدول شانس مجدد باید به مصاف حریف خود برود.
نتایج کشتی گیران کشورمان در مسابقات امروز به شرح زیر است:
در وزن 60 کیلوگرم مهرداد مردانی در دور نخست در مصاف با شینیبو اوتا دارنده مدال نقره المپیک و قهرمان آسیا و بازی های آسیایی از ژاپن با نتیجه 9 بر یک مغلوب شد و با توجه به شکست این کشتی گیر در دور بعد مقابل حریف قزاقستانی، مردانی از دور رقابت ها کنار رفت.
در وزن 67 کیلوگرم محمدرضا گرایی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه 7 بر صفر و ضربه فنی مصطفی محمد از مصر را شکست داد. وی در دور سوم شماگی بولکوادزه دارنده مدال برنز المپیک و قهرمان زیر 23 سال جهان از گرجستان را با نتیجه 4 بر 4 از پیش رو برداشت و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. گرایی در این مرحله مقابل میرجان شرماخانبت از قزاقستان با نتیجه 9 بر صفر مغلوب شد و با توجه به شکست این کشتی گیر مقابل حریف روس، گرایی از دور رقابت ها حذف شد.
در وزن 87 کیلوگرم حسین نوری پس از استراحت در دور اول در دور دوم رامی هیتانیمی از فنلاند را با نتیجه عالی 9 بر صفر شکست داد و در دور سوم اریک آپس از استونی را با نتیجه 5 بر صفر شکست داد و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد.
دارنده مدال برنز جهان در این مرحله مقابل ژان بلنیوک قهرمان جهان و دارنده مدال نقره المپیک از اوکراین با نتیجه 4 بر 2 شکست خورد و با توجه به حضور این حریف اوکراینی در دیدار فینال، نوری به گروه بازنده ها رفت وی ابتدا در این گروه به مصاف برنده دیدار آرتور شاهینیان از ارمنستان و ایویداس استانکویسیوس از لیتوانی می رود و در صورت پیروزی در این مبارزه، در دیدار رده بندی مقابل اسلام عباس اف از آذربایجان قرار می گیرد.
ورزشی**1067**1908

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *