تداوم استقرار امواج پایدار در آذربایجان غربیاردلان محمدپور روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: نقشه های هواشناسی نشان از تدوام جوی آرام و پایدار در آذربایجان غربی را در طی هفته جاری می دهد.

وی همچنین ادامه داد: به علت اقتضای فصلی در زمان های بعدازظهر و اواخر روز نیز با عبور امواج ضعیف و کم دامنه که سبب افزایش ابر شده، احتمال بارندگی پراکنده در برخی از مناطق دور از انتظار نیست.

محمدپور با اشاره به اینکه احتمال بارش پراکنده باران ۴۰ درصد است، اضافه کرد: عبور امواج ضعیف و کم دامنه در شمال استان بیشتر احساس خواهد شد.

رییس اداره هواشناسی مهاباد اظهار داشت: در شبانه روز گذشته تکاب با حداقل دمای هفت درجه سانتی گراد سردترین و پلدشت با حداکثر دمای ۳۶ درجه سانتی گراد گرم‌ترین نقاط استان بود.

وی افزود: در این مدت دمای هوای ارومیه مرکز استان بین ۱۵ و ۳۲ درجه سانتی گراد و دمای هوای مهاباد بین ۱۴ و ۳۵ درجه سانتی گراد در نوسان بود.

به گزارش ایرنا، آذربایجان غربی در یک منطقه کوهستانی با میانگین بارش سالانه ۳۴۰ میلیمتر بارندگی واقع شده است و از اواسط خردادماه به تدریج دمای هوا افزایش می‌یابد و این افزایش دما تا اواخر شهریور ادامه می یابد.

۹۹۰۳/‏۶۱۸۵/‏۳۰۷۲

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *