تخلفات انتخابات هیات ها از مراجع ذی صلاح پیگیری شود


به گزارش ایرنا، در هفته گذشته شبهاتی در خصوص مهندسی شدن انتخابات هیات های وزنه برداری در چند استان به وجود آمده بود و بر همین اساس منتقدین اعلام کردند که با توجه به اینکه مهلت قانونی علی مرادی رییس فدراسیون وزنه برداری در اوایل سال 97 به پایان می رسد، با مهندسی کردن انتخابات برخی استان ها درصدد آوردن افراد موافق خود است تا بتواند در مجمع انتخابات فدراسیون دوباره به عنوان رییس رای بیاورد.
«محسن بیرانوند» روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: برگزاری مجمع انتخابات هیات های استانی روند قانونی و قواعد خود را دارد، هر چند ریاست مجمع بر عهده رییس فدراسیون است اما مسوولیت برگزاری آن را معاونت قهرمانی اداره کل ورزش و جوانان استان مربوطه بر عهده دارد.
وی اظهار داشت: فدراسیون وزنه برداری به عنوان رییس مجمع در انتخابات شرکت می کند و به هیچ عنوان به دنبال مهندسی کردن نیست و اجازه چنین کاری را نداریم.
سرمربی سابق تیم ملی وزنه برداری ایران ادامه داد: چنانچه تخلفی در این خصوص صورت گرفته، موارد را می توان از طریق بازرسی و حراست وزارت ورزش و جوانان پیگیری کرد و یا چنانچه شبهه ای وجود دارد می توان از مراجع ذیصلاح موضوع را دنبال کرد.
وی در خصوص پرداخت بودجه از سوی کمیته ملی المپیک نیز گفت: کمیته ملی المپیک با شفاف سازی پرداختی خود به فدراسیون ها، کاری شایسته و البته جسورانه ای را انجام داد که جای تقدیر و تشکر دارد و از همه مهمتر اینکه با توجه به در پیش بودن بازی های آسیایی، این بودجه بسیار به موقع بود.
بیرانوند ادامه داد: وزنه برداری بانوان ایران طی ماههای گذشته کار خود را آغاز کرده و حتی تیم ایران در پیکارهای قهرمانی نوجوانان آسیا در ازبکستان نیز حضور یافت و به همین دلیل برای توسعه وزنه برداری بانوان در بحث ساختاری، عمرانی و تجهیزات نیازمند هزینه های بیشتری هستیم که مسوولان باید نگاه ویژه ای داشته باشند.
وی تصریح کرد: به طور حتم بانوان وزنه برداری ایران در آینده می توانند در میادین مختلف بین المللی برای کشورمان مدال آوری کنند.
دبیر فدراسیون وزنه برداری در خصوص لغو اردوی سطح دریای تیم ملی بزرگسالان که قرار بود از 27 اردیبهشت در گیلان برگزار شود، گفت: با توجه به در پیش بودن مراسم تجلیل ریاست جمهوری از مدال آوران که اول خرداد ماه جاری برگزار شد، ملی پوشان می بایستی دوباره به تهران بازگردند که محمدحسین برخواه سرمربی تیم ملی صلاح دانست که ملی پوشان در تهران بمانند.
وی اظهار داشت: مرحله چهارم اردوی تیم ملی روزهای 18 خرداد تا هفتم تیر در تهران ادامه خواهد داشت و ملی پوشان می توانند در ترکیب تیم های باشگاههای خود در هفته نخست لیگ که روزهای 5 و 6 تیر شرکت می کنند، حضور یابند که به نوعی حکم انتخابی برای حضور در بازی های آسیایی 2018 جاکارتا را نیز دارد.
بیرانوند ادامه داد: پس از پایان مرحله چهارم اردوی تیم ملی در هفتم تیر، مرحله پنجم اردو در یکی از شهرهای شمالی برگزار می شود.
دبیر فدراسیون وزنه برداری در خصوص برخی گمانه زنی ها و تلاش فدراسیون برای گرفتن دو سهمیه بانوان ایران در المپیک 2020 توکیو برای مردان گفت: فدراسیون هیچ تصمیمی برای انجام چنین کاری را در حال حاضر ندارد، چرا که 2 سال دیگر تا المپیک فرصت داریم و شاید بانوان تا آن زمان با توجه به توسعه این رشته در ایران، حتی شانس مدال نیز داشته باشند.
وی در عین حال یادآور شد: از سوی دیگر باید ببینیم که قوانین سختگیرانه فدراسیون بین المللی وزنه برداری و به خصوص کمیته بین المللی المپیک (IOC) اجازه چنین کاری را به ما می دهد یا خیر؟ اما آنچه که اکنون مشخص است، فدراسیون برنامه ای برای ارایه چنین تقاضایی ندارد.
بیرانوند در خصوص تجهیزات فرسوده کمپ تیم های ملی وزنه برداری نیز گفت: رییس کمیته ملی المپیک در بازدیدی که از اردوی تیم ملی داشت، قول نوسازی تجهیزات کمپ تیم های ملی را داد و با توجه به مسابقات مهمی که پیش رو داریم، ملی پوشان نیاز مبرمی به میله هالتر و صفحه دارند.
وی ادامه داد: البته در داخل کشور میله هالتر و صفحه تولید می شود و کیفیت آن به گونه ای است که می توان در اردوها از آن استفاده کرد اما میله هالتر با برند الیکو، دارای استاندارهای جهانی و المپیک است و در این زمینه کشورمان به فناوری ساخت آن دست نیافته اما به دلیل حمایت از تولید داخل اکنون نیازمند میله هالتر و صفحه استاندارد برای تمرینات تیم ملی هستیم.
ورزشی**1067**1597

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *