بعد از تورنمنت ترکیه ترکیب تیم ملی کشتی مشخص می شود


«محمد طلایی» روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در رقابت های بین المللی جایزه بزرگ گرجستان برخی ملی پوشان که در مسابقات داخلی نتایج خوبی گرفته بودند، برای ارزیابی جدی اعزام شدند تا در یک میدان خارجی نیز محک بخورند.
وی اظهار داشت: در این تورنمنت مهران رضازاده، مهران نصیری، یونس امامی، علیرضا کریمی و یدالله محبی کشتی های خوب و رو به جلویی داشتند و تیم ملی قرار است در رقابت های بین المللی جام یاشاردوغو ترکیه (5 تا 7 مرداد) نیز حضور یابد و بعد از آن تیم حضور در بازی های آسیایی بسته خواهد شد.
سرمربی سابق تیم ملی کشتی آزاد بیان داشت: بعد از بازی های آسیایی و برای حضور در رقابت های جهانی، اردوی تیم ملی ادامه خواهد یافت و چنانچه در برخی از وزن ها نیاز به ارزیابی مجدد باشد، دو تورنمنت بین المللی برای حضور تیم ایران پیش بینی شده است.
طلایی تصریح کرد: تمرینات تیم ملی کشتی این روزها بسیار سخت و پرفشار دنبال می شود و از سوی دیگر حضور هیچ آزادکاری در بازی های آسیایی 2018 جاکارتا هنوز قطعی نشده است.
دارنده مدال طلای رقابت های جهانی یادآور شد: انتظارات همیشه از کشتی بالاست، اما حق الزحمه ملی پوشان بسیار پایین است و باید به این ملی پوشان آفرین گفت که با غیرت مثال زدنی خود برای موفقیت ورزش ایران تلاش می کنند. در چند اردوی اخیر ملی پوشان به دلیل سخت بودن تمرینات، زجر می کشیدند و امیدوارم که مزد زحمات خودشان را دریافت کنند.
وی افزود: همانند همه مردم ایران دوست داریم که ورزش کشور و به خصوص کشتی در میادین بین المللی موفق باشد، اما امیدواریم که حق کشتی گیران را به آنها بدهند، چرا که کشتی همیشه مظلوم واقع می شود.
طلایی بیان داشت: در مراسم تجلیل از مدال آوران برای قهرمانان تعدادی سکه های طلا در نظر گرفته شده بود که باید به آنها سکه می دادند که متاسفانه پول آن را پرداخت کردند و این موضوع در شان ورزش و قهرمانان نیست و به آنان بی حرمتی شده است.
رقابت های بین المللی کشتی آزاد و فرنگی جایزه بزرگ گرجستان که جزء سیستم رنکینگ اتحادیه جهانی کشتی است، 12 تا 14 تیرماه در شهر تفلیس و با حضور کشتی گیران مطرح جهان برگزار شد.
در کشتی آزاد مهران نصیری و محمدجواد ابراهیمی در وزن های 65 و 92 کیلوگرم صاحب مدال نقره شدند و مهران رضا زاده، یونس امامی، امید حسن تبار، علیرضا کریمی و یدالله محبی در اوزان 57، 65، 79، 92 و 125 کیلوگرم به مدال برنز رسیدند.
ورزشی**1067**1584

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *