بستر موفقیت تیم های کشتی آزاد و فرنگی مهیا نبود


محمدحسین سلطانی روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بدون تردید هیچ یک از ملی پوشان اعزامی به مسابقات جهانی بوداپست مجارستان به خاطر آبروی کشتی خود در وسط تشک کم کاری نمی کند و قبول کنیم که امروز کشتی دنیا در حال پیشرفت است.
وی اضافه کرد: سرمایه گذاری های بسیار خوب کشورهای آمریکا و روسیه و نیز اروپاییان در کشتی باعث پیشرفت قابل توجه آنها شده و در این بین کمبود امکانات در کشورمان در ایجاد فاصله رقابتی با آنها تاثیرگذار است.
سلطانی بیان کرد: هم اینک در دورترین نقطه کشورهای روسیه و آمریکا شاهد تامین امکانات مورد نیاز ورزش کشتی هستیم و همین مساله به موفقیت آنها در استعدادیابی و پرورش قهرمانان کمک شایانی می کند.
این مربی همدانی با دفاع از عملکرد برخی کشتی گیران ایرانی در جهانی بوداپست گفت: به عنوان مثال حسن یزدانی با قهرمانی در المپیک توانایی فنی و قدرتی خود را ثابت کرده است اما تا چه میزان از این قهرمانان در این سال ها حمایت مالی شده تا بدون دغدغه در تمرین ها حضور یابد.
این قهرمان چندین تورنمنت بین المللی خاطرنشان کرد: آمریکا و روسیه با آمادگی بسیار مطلوب به مسابقات جهانی رفتند و طبیعی است که مدال ها را درو کنند.
وی با تاکید بر اینکه نباید از تلاش های بی وقفه رسول خادم در کشتی چشم پوشی و انتقاد غیرمنصفانه شود، گفت: خادم تمام وقت و انرژی خود را صرف کشتی کرده و از معدود روسای فدراسیون های کشور است که شبانه روز در خدمت رشد و تعالی ورزش قدم بر می دارد.
سلطانی افزود: قهرمانی در المپیک در دوره ریاست رسول خادم تحقق یافت و در این مدت موفقیت های پیاپی را در میادین مختلف بین المللی کسب کرده و اکنون نباید به خاطر عملکرد تیم ملی در جهانی بوداپست مجارستان مورد هجمه غیرمنطقی منتقدان قرار بگیرد.
وی با تمجید از نوع نگاه و نگرش رسول خادم در ورزش کشتی گفت: از سوی دیگر خادم با جوانگرایی در تیم ملی به دنبال پشتوانه سازی است ضمن اینکه المپیک 2020 را نیز پیش رو داریم و از هم اکنون باید به فکر موفقیت در این آوردگاه مهم جهانی باشیم.
سلطانی خواستار حمایت مسئولان از ورزش کشتی شد و افزود: اگر به دنبال تداوم موفقیت های گذشته هستیم باید کشتی گیران ملی پوش را از لحاظ مادی و معنوی مورد توجه جدی قرار دهیم.
تیم ملی کشتی آزاد ایران در پیکارهای قهرمانی جهان با سه مدال برنز در رده ششم قرار گرفت و تیم ملی کشتی فرنگی نیز با یک مدال برنز، یازدهم شد. نتایج ضعیف تیم های ملی در حالی رقم خورد که کشتی ایران در مسابقات جهانی حتی یک فینالیست نیز نداشت.
7520*2090

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *