برپایی چهار مرحله اردو برای آزادکاران تا بازی‌های آسیایی


«هادی حبیبی» روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: نخستین مرحله از اردوی تیم ملی از 27 اردیبهشت آغاز شده که در این اردو تمرینات بدنسازی، قدرتی و مرور فن در دستور کار قرار دارد.
وی اظهار داشت: با توجه به برگزاری مرحله نهایی انتخابی تیم ملی و مشخص شدن نفرات دعوت شده به اردو جهت حضور در بازی های آسیایی، کادر فنی توجه خاصی به استقامت ملی پوشان دارد و این اردو تا فردا (7 خرداد) ادامه خواهد داشت.
حبیبی در خصوص برگزاری برخی از جلسات اردوی تیم ملی کشتی آزاد در محل آکادمی ملی المپیک، گفت که این اردوها با توجه به امکانات موجود در آکادمی و همچنین ایجاد تنوع برای ملی پوشان در نظر گرفته شده است.
وی در مورد حضور در تورنمنت های بین المللی نیز یادآور شد: فهرست آزادکاران اعزامی به رقابت های بین المللی تفلیس گرجستان اعلام شده و پس از این مسابقات و با توجه به تمرینات تیم ملی، نفرات اعزامی به رقابت های بین المللی جام یاشار دوغو ترکیه نیز مشخص خواهد شد.
سرپرست تیم ملی کشتی آزاد همچنین یادآور شد: خوشبختانه ملی پوشان مصدومیت جدی ندارند و تنها حسن یزدانی که در مرحله نهایی انتخابی تیم ملی از ناحیه دنده آسیب دیده بود هم اکنون دوران نقاهت را می گذراند و مشکلی در این رابطه وجود ندارد.
به گفته وی، پس از پایان چهار مرحله اردوی آماده سازی ملی پوشان و قبل از اعزام به جاکارتا محل بازی های آسیایی یک اردوی تیپرینگ (تیپر یک استراتژی است که در روزها و هفته های منتهی به مسابقات به کار گرفته می شود که کاهش سیستماتیک در حجم تمرین است) را نیز خواهند داشت.
تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی کشورمان تا پیش از شرکت در بازی های آسیایی 2018 جاکارتا طبق برنامه ریزی صورت گرفته و تقویم فدراسیون در پنج تورنمنت بین المللی شرکت می کنند.
تیم‌ ‌ملی کشتی آزاد در دو تورنمت بین‌المللی تفلیس گرجستان در روزهای 12 تا 15 تیر و رقابت‌های بین‌المللی جام یاشار دوغو ترکیه در روزهای 5 تا 7 مرداد شرکت خواهد کرد.
تیم‌ ‌ملی کشتی فرنگی نیز در سه رویداد بین‌المللی شامل، جایزه بزرگ مجارستان در روزهای 2 و 3 تیر، جایزه بزرگ تفلیس گرجستان در روزهای 12 تا 15 تیر و تورنمنت وهبی امره ترکیه در روزهای 29 تیر تا اول مرداد ماه شرکت خواهند کرد.
از میان تورنمنت های که تیم‌های ملی در آن حضور خواهند داشت مسابقات مجارستان، تفلیس گرجستان در کشتی آزاد و وهبی امره ترکیه جزو سیستم رنکینگ اتحادیه جهانی است.
همچنین تیم های کشتی آزاد و فرنگی کشورمان پس از بازی های آسیایی و تا مسابقات جهانی مجارستان هر کدام در یک تورنمنت بین المللی شرکت می کنند.
رقابت های کشتی بازی های آسیایی 2018 جاکارتا روزهای 28 تا 31 مرداد برگزار می شود.
رشته کشتی در بازی های آسیایی در وزن های المپیکی برگزار می شود؛ به طوری که در کشتی آزاد، کشتی گیران وزن های 57، 65، 74، 86، 97، 125 کیلوگرم و در کشتی فرنگی کشتی گیران وزن های 60، 67، 77، 87، 97، 130 کیلوگرم حضور خواهند داشت و شش وزن نیز به کشتی زنان اختصاص داده شده است.
این در حالی است که در بازی های آسیایی 2014 در اینچئون کره جنوبی، کشتی گیران در 8 وزن به میدان رفتند که حاصل آن 2مدال طلا و 5 مدال برنز در کشتی فرنگی و 4 مدال طلا و یک نقره در کشتی آزاد برای کاروان ایران بود.
پیکارهای کشتی آزاد و فرنگی قهرمانی جهان در سال 2018 نیز از 28 مهر تا 4 آبان در بوداپست مجارستان برگزار می شود.
ورزشی**1067**1597

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *