برنامه پروژه مهر 98 البرز با جدیت دنبال شودبه گزارش ایرنا، سالار قاسمی روز پنجشنبه در کارگروه عمران و نوسازی آموزش و پرورش البرز اظهار داشت: فرایند پروژه مهر ۹۸ با هدف تمهید مقدمات لازم برای شروع با شکوه سال تحصیلی ۹۹-۹۸ در این استان کلید خورده است.

وی بیان داشت: پروژه مهر یکی از مهمترین برنامه‌ها ی سالانه این اداره کل در البرز را تشکیل می‌دهد که می‌تواند نقش مهمی در ایجاد عدالت آموزشی در این استان داشته باشد.

وی با بیان اینکه کیفیت بخشی، ارتقای عدالت آموزشی و تلاش در جهت تأمین تجهیزات مورد نیاز مدارس، از مهمترین مزیت‌های اجرای این طرح ملی است، خاطرنشان کرد: باید به محور کیفیت بخشی آموزشی و ساماندهی نیروی انسانی در این طرح توجه ویژه ای کرد.

وی یاد آورشد: البرز همواره با رشد جمعیت دانش آموزی به دلیل مهاجرت همراه است پس باید برنامه ریزی لازم در زمینه تأمین فضاهای آموزشی و نیروی انسانی در این استان در اولویت کاری پروژه مهر قرار گیرد.

وی تکمیل پروژه‌های آموزشی نیمه تمام تا مهر ماه ۹۸ را به دلیل نیاز به کلاس‌های درس به ویژه در مناطق پرجمعیت استان را ضروری دانست.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش البرز نیز یکی از مهمترین موضوعات مطرح شده در این کارگروه را بررسی ساخت و تعمیرات اساسی واحدهای آموزشی ویژه اتباع عنوان کرد.

وی افزود: با اعلام آمادگی مدیرکل اتباع استان برای ساخت پنج باب واحد آموزشی ویژه اتباع و تعمیرات اساسی پنج باب مدرسه مقرر شد رؤسای ادارات آموزش و پرورش استان ظرف مدت یک هفته درخواست‌های خود را به صورت مکتوب ارائه دهند.

مراد مالمیر با بیان اینکه استان البرز میزبان جمعیت زیادی از اتباع خارجی و از جمله اتباع افغان است گفت: این مدارس با هدف ایجاد زیرساخت‌های آموزشی مناسب برای اتباع احداث می‌شود.

وی تصریح کرد: بررسی فضاهای آموزشی در دست ساخت توسط نوسازی از دیگر موارد مهم مطرح شده در این کارگروه است.

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس البرز هم در این کارگروه خاطرنشان کرد: خرید تجهیزات آموزشی توسط اداره کل نوسازی و نحوه توزیع آن در مدارس از برنامه‌های مورد پیگیری در این اداره کل است.

محمد دلاوریان خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش البرز با کمبود فضای آموزشی مواجهه است که در کنار تخصیص اعتبارات دولتی نیاز به حمایت و مشارکت مردم ذاریم.

وی یادآورشد: تلاش می‌کنیم تا مهر ۹۸ مدارسی که مراحل تکمیل شدن را سپری می‌کنند آماده کنیم.

وی عنوان کرد: سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی مدارس نیز از دیگر موارد پیگیری اداره کل نوسازی البرز تا مهر ماه ۹۸ است.

استان البرز ۴۶۰ هزار دانش آموز و حدود ۲۵ هزار فرهنگی دارد.

۲۸۱۹/ ۶۱۵۵

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *