برترینهای مسابقات بین المللی کشتی نوجوانان مشخص شدند


در این چارچوب تیم کشتی نوجوانان ‘الف’ خراسان رضوی دوم، تیم کشتی نوجوانان جمهوری آذربایجان سوم و تیم کشتی نوجوانان ارمنستان چهارم شدند.
این رقابتها با حضور جمهوری آذربایجان، اوکراین، گرجستان، ارمنستان، تیمهای ملی نوجوانان و امید جوانان ایران و سه تیم از خراسان رضوی دیروز در سالن ورزشی شهید بهشتی مشهد آغاز شده بود.
معاون حقوقی، پارلمانی و امور استانهای وزیر ورزش و جوانان پیش از شروع رقابتهای نهایی و رده بندی این مسابقات، در سخنانی پیرامون زنده یاد سیدجعفر موسوی گفت: فارغ از همه توانمندیها و ویژگیهای فنی و شاخص این مربی آنچه وی را ماندگار کرد اخلاقمداری و رعایت اصول رقابت جوانمردانه بود.
امیررضا خادم افزود: بسیاری از کشتی گیران امروز، روزگاری با هدایت این مربی اخلاقمدار کشتی می گرفتند. مربی که زبانزد اساتید و مربیان خراسان و کشور بوده است.
وی با ابراز تاسف از فقدان این مربی برای جامعه ورزشی و کشتی کشور خگفت: شایسته است ورزشکاران، کشتی گیران و مسئولان ورزشی روحیه اخلاقمداری مرحوم موسوی را همیشه مد نظر داشته و سرلوحه کار خود قرار دهند.
شادروان موسوی که این رقابتها با نام وی برپا شد سابقه مربیگری کشتی گیران مطرح از جمله برادران خادم، ناصر زینل نیا، امیر توکلیان، مجید خدایی، احمد شکفته، رضا رمضانزاده، برادران علیزاده و محمد متقی نیا را در کارنامه ورزشی خود داشت. این مربی ممتاز کشتی آذر 1395 در 60 سالگی بر اثر بیماری درگذشت.
7507/3221/1858

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *