برای کسب عنوان قهرمانی نوجوانان جهان به کرواسی می رویم


به گزارش ایرنا، «حسن بابک» روز یکشنبه در جمع خبرنگاران افزود: تیم کشتی فرنگی نوجوانان طی هفته های گذشته به بهترین شکل ممکن تمرینات خود را دنبال کرده و پس از قهرمانی در رقابت های قهرمانی آسیا و کسب سهمیه المپیک 2018 نوجوانان به دنبال کسب نتیجه در رقابت های جهانی کرواسی هستیم اما در هر حال مشکل بین المللی کشتی ایران، دغدغه اصلی ماست.
وی اظهار داشت: مشکلات بین المللی کشتی، موجب تعلیق کشتی می شود و با توجه به جایگاه این ورزش کشورمان در اتحادیه جهانی و حساسیت کمیته بین المللی المپیک، امکان تعلیق کل ورزش ایران از حضور در بازی های المپیک 2020 توکیو نیز بسیار زیاد است.
بابک یادآور شد: دیگر در مسابقات جهانی و بین المللی نمی توانیم مانند گذشته با روش هایی همچون باید ببازی، گواهی پزشکی و یا به سر وزن نرسیدن در رابطه با مشکلات بین المللی کشتی، مسایل را حل کرد، چرا که این موضوع دو سر باخت است. با این اقدام؛ ورزشکار و فدراسیون علاوه بر محرومیت ناشی از رفتار سیاسی، با محرومیت مضاعف به دلیل تبانی مواجه می شوند.
وی یادآور شد: دلیل این امر، منتقل شدن دقیق اخبار داخل ایران به اتحادیه جهانی کشتی و کمیته بین المللی المپیک است و با توجه به حساسیت هایی که متاسفانه به خاطر عدم حمایت داخلی از مشکل کشتی، در این زمینه ایجاد شده، اتحادیه جهانی بنا دارد با شدت بیشتری با این روش ها برخورد کند.
رقابت های جهانی کشتی فرنگی نوجوانان روزهای 15 تا 17 تیر ماه در شهر زاگرب کشور کرواسی برگزار می شود.
ترکیب تیم کشتی فرنگی نوجوانان که روز 13 تیر ماه عازم این رقابت ها خواهد شد به شرح زیر است:
45 کیلوگرم: امیررضا ده بزرگی
48 کیلوگرم: سجاد عباس پور
51 کیلوگرم: ایمان محمدی
55 کیلوگرم: امیرحسین خوانساری
60 کیلوگرم: شاهین بداغی یا میلاد رضانژاد
65 کیلوگرم: حسین قاسمی
71 کیلوگرم: محمدمهدی هداوند
80 کیلوگرم: محمد ناقوسی
92 کیلوگرم: محمد نصرتی
110 کیلوگرم: محمدرضا عبدیان
همراهان: فرشاد علیزاده (سرمربی)، عبدالکریم کاکاحاجی، بهروز حضرتی پور، میرحسین قیطاسی، مرتضی پاپی نیا (مربیان)، حسام الدین جعفری (سرپرست)، حسن بابک (مدیر فنی تیم های ملی کشتی فرنگی در رده ی سنی پایه).
رقابت وزن های 48، 55، 65، 80 و 110 کیلوگرم کشتی فرنگی روزهای 15 و 16 تیر و مسابقات 45، 51، 60، 71 و 92 کیلوگرم کشتی فرنگی روزهای 16 و 17 تیر ماه برگزار خواهد شد.
طبق قوانین اتحادیه جهانی مراسم قرعه کشی مسابقات یک روز قبل برگزار می شود و کشتی گیران در صبح روز نخست وزن کشی کرده و رقابت های خود را تا راهیابی به دیدار فینال ادامه می دهند. سپس صبح روز دوم وزن کشی مجدد برای کشتی گیران راه یافته به دیدار فینال، رده بندی و شانس مجدد انجام و عصر همان روز رقابت های فینال و رده بندی برگزار خواهد شد.
ورزشی**1067**1597

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *