بازتاب درخشش نونهالان کشتی ایران در اتحادیه جهانی


به گزارش ایرنا، این تارنما روز یکشنبه در گزارش خود آورده است: کشتی گیران با استعداد آسیا در رده سنی 13 تا 15 سال فرصت رقابت در این رویداد قاره ای را یافتند. در واقع این اولین تجربه بین المللی برای بسیاری از کشتی گیران نونهال بود.
نناد لالوویچ رئیس اتحادیه بین المللی کشتی در پیام خود آورده است: هر کشتی گیری فرصتی را به دست آورده است و شما شاهد نمایش استعداد و عزم این کشتی گیران بر روی تشک های مجموعه ورزشی انقلاب بودید. این کشتی گیران جوان ستاره های آینده ورزش ما هستند و ما به آن ها بسیار افتخار می کنیم و درخشش آن ها مسیر قهرمانی در کشتی تا رده سنی بزرگسالان را روشن می کند.
تاکاشی کوتا ژاپنی برنده مدال طلای وزن 57 کیلوگرم این مسابقات گفت: من رقیب سرسختی از ایران داشتم و در دور اول او را شکست دادم. سطح مسابقات بالا بود و با تیم خوبی در این رقابتها شرکت کردیم. هدف من طلای المپیک است.
رسول خادم رئیس فدراسیون ایران گفت: برای توسعه کشتی در آسیا و یافتن کشتی گیران با استعداد، ایران پیشنهاد میزبانی اولین مسابقات قهرمانی نونهالان آسیا را مطرح کرد و میزبانی این رویداد را بر عهده گرفت.
قرار است مسابقات دختران در ژاپن برگزار شود.
وی گفت: 10 کشور در اولین دوره این رقابتها شرکت کردند و ما شاهد رقابتهای فوق العاده ای بودیم. فدراسیون ایران با همکاری اتحادیه جهانی بدنبال ایجاد فرصتی برای تجربه اندوزی کشتی گیران با استعداد بود و امیدواریم این پسران را در المپیک بعدی ببینیم.
در این مسابقات بانوان نیز در سالن کشتی به تماشای رقابتهای فرزندان خود نشستند و آنها را تشویق کردند.
رقابت های کشتی نونهالان آسیا روز جمعه گذشته با حضور 11 تیم در ورزشگاه انقلاب کرج برگزار شد که در رشته آزاد تیم ملی ایران با 205 امتیاز قهرمان این دوره از رقابت ها شد.
همچنین تیم ژاپن با 180 امتیاز و هند با 169 امتیاز به ترتیب مقام های دوم و سوم رشته آزاد این دوره از رقابت ها را کسب کردند.
تیم ملی کشتی فرنگی نونهالان ایران با 220 امتیاز مقام قهرمانی، قزاقستان با 194 امتیاز نائب قهرمان و تیم های هند، قرقیزستان، عراق و ترکمنستان به ترتیب رده های سوم تا ششم را کسب کردند.
ورزشی**1584**1597

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *