ایرنا – مدعیان کشتی شکست خوردند


به گزارش ایرنا، مرحله نهایی رقابت های انتخابی تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی برای شرکت در بازی های آسیایی جاکارتا و رقابت های جهانی مجارستان، روزهای 19، 20 و 21 اردیبهشت در سالن شهدای هفتم تیر تهران برگزار می شود.
رقابت های مقدماتی پنج وزن دوم کشتی آزاد و فرنگی از صبح امروز پنجشنبه آغاز شد و فینال های پنج وزن نخست نیز بعد از ظهر امروز و از ساعت 17 تا 19 برگزار می شود.
در روز دوم این مسابقات شاهد اتفاقات جالب و نتایج نسبتا دور از انتظاری بودیم که از نکات و نتایج جالب توجه دور دوم مسابقات روز دوم می توان به شکست محسن حاجی پور، دارنده مدال برنز آسیا با نتیجه 7 بر 5 مقابل محمد نوربخش، ملی پوش ایران در مسابقات جهانی 2013 و نفر سوم جوانان جهان در دیداری جذاب و دیدنی در وزن 63 کیلوگرم کشتی فرنگی اشاره کرد.
در دیگر دیدار حساس وزن 72 کیلوگرم کشتی فرنگی اصغر عالی محمودی با نتیجه 7 بر صفر از سد برومند اصلان، قهرمان مرحله اول انتخابی گذشت.
امین کاویانی نژاد قهرمان جوانان جهان نیز در این مسابقات در یک وزن بالاتر و در 72 کیلوگرم کشتی فرنگی به میدان آمده است با نتیجه 2 بر 2 مغلوب فرشاد بلفکه، نفر سوم امیدهای جهان شد.
حسین نوری دارنده مدال برنز جهان نیز در دیداری سنگین و نفس گیر وزن 87 کیلوگرم کشتی فرنگی با نتیجه 5 بر 4 مغلوب مهدی فلاح شد.
در یکی دیگر از مسابقات مهم این روز در وزن 125 کیلوگرم کشتی آزاد پرویز هادی و یدالله محبی به مصاف هم رفتند که این دیدار جنجالی هم در حالی که با نتیجه 2 بر 2 به سود محبی به پایان رسیده بود اما با اعتراض هادی داوران یک امتیاز به او دادند تا 3 بر 2 برنده شود اما حواشی زیادی به وجود آمد
نتایج کامل مقدماتی مسابقات روز دوم مرحله نهایی انتخابی تیم های ملی کشتی:
**کشتی آزاد
61 کیلوگرم:
دور اول:
باخر یخکشی (مازندران) 13– محمد رمضان پور (مازندران) 8
ایمان صادقی (مازندران) 4 (برنده با ضربه فنی) – محمد نامجومطلق (گیلان) صفر
دور دوم:
محمد نامجو مطلق 2 – محمد رمضانپور 4
ایمان صادقی 9 (به دلیل مصدومیت ادامه نداد) – باقر یخکشی 9 (برنده)

70 کیلوگرم:
دور اول:
حسین مصطفوی (آذربایجان شرقی) 2- محمدرضا سرگو (البرز) 6
نیما اشقاقی (مازندران) – استراحت
دور دوم:
محمدرضا سرگو یک – نیما اشقاقی 7

79 کیلوگرم:
دور اول:
امید حسن تبار (مازندران) 6 – محمد زارعی (تهران) صفر
علیرضا قاسمی (تهران) 3 – عزت اله اکبری (مازندران) یک
محمد متقی نیا (خراسان رضوی) – استراحت
دور دوم:
محمد زارعی 8 – محمد متقی نیا 4
علیرضا قاسمی صفر – امید حسن تبار 2
دور سوم:
محمد زارعی یک – علیرضا قاسمی 2
امید حسن تبار 6– محمد متقی نیا یک
97 کیلوگرم:
دور اول:
علیرضا گودرزی (سیستان و بلوچستان) 4– مجتبی گلیج (مازندران) 2
حسین رمضانیان (مازندران) 4 – دانیال شریعتی نیا (همدان) 14
دور دوم:
دانیال شریعتی 5– مجتبی گلیج 6
حسین رمضانیان 6– علیرضا گودرزی 13
125 کیلوگرم:
دور اول:
جعفر شمس ناتری (گیلان) یک – پرویز هادی (آذربایجان شرقی) 9
یدالله محبی (کرمانشاه) – استراحت
دور دوم:
پرویز هادی 3 – یدالله محبی 2
**کشتی فرنگی
55 کیلوگرم:
دور اول:
رامین باستان (تهران) صفر – رضا خدری (البرز) 9
امین مرادخانی (آذربایجان غربی) صفر – جواد فراز فاروجی (خراسان جنوبی) 9
دور دوم:
جواد فراز فاروجی صفر – رضا خدری 9
امین مرادخانی یک – رامین باستان 6
63 کیلوگرم:
دور اول:
سامان عبدولی (خوزستان) یک – محسن حاجی پور (مازندران) 2
محمد نوربخش (تهران)5 – ایمان داودی (فارس) 2
میثم دلخانی (استراحت)
دور دوم:
محسن حاجی پور 9– میثم دلخانی صفر
ایمان داودی صفر – سامان عبدولی 5
دور سوم:
محسن حاجی پور 5– محمد نوربخش 7
سامان عبدولی 7 – میثم دلخانی 3
دور چهارم:
محمد نوربخش 3 – سامان عبدولی یک
72 کیلوگرم:
دور اول:
مجید خلیلی (قزوین) یک – برومند اصلان (مرکزی) 10
علی ارسلان (مازندران) صفر – اصغر عالی محمدی (خوزستان) 2
فرشاد بلفکه (لرستان) 3 – عرفان سعادتی فر (تهران) یک
امین کاویانی نژاد (خوزستان) – استراحت
دور دوم:
برومند اصلان 3 – امین کاویانی نژاد 8
اصغر عالی محمدی 8 – مجید خلیلی 3
عرفان سعادتی فر یک – علی ارسلان 12
دور سوم:
اصغر عالی محمدی 7– برومند اصلان صفر
امین کاویانی نژاد 2 – فرشاد بلفکه 2 (برنده)
دور چهارم:
امین کاویانی نژاد 8 – اصغر عالی محمدی صفر
علی ارسلان 6 – فرشاد بلفکه 4
82 کیلوگرم:
دور اول:
ابوالفضل صاحبکاری (خراسان جوبی) صفر – کیوان رضایی (فارس) 8
یوسف قادریان (البرز) 5 – مهدی ابراهیمی (قم) 3
دور دوم:
مهدی ابراهیمی 5 – کیوان رضایی 5 (برنده)
یوسف قادریان 9 – ابوالفضل صاحبکاری صفر
87 کیلوگرم:
دور اول:
علی قیطاسی (قم) یک – ایمان انصاری (تهران) 3
مهدی فلاح (تهران) 3– سعید عبدولی (خوزستان) 3 (برنده)
حسین نوری (زنجان) 4 (برنده) – مهدی بالی (مازندران) 4
دور دوم:
سعید عبدولی – ایمان انصاری (هر دو کشتی گیر به دلیل حرکت غیر ورزشی حذف شدند)
مهدی بالی 2 – علی قیطاسی یک
حسین نوری 3 – مهدی فلاح 4
ورزشی**1067*9144 *شبس*1488 **

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *