ایرنا – غروب قهرمان عاصی


به گزارش ایرنا، آوردگاه آسیایی 2108 محل خوبی برای محک سنجش و آمادگی ورزشکاران رشته های مختلف است تا میزان توان، انگیزه و آمادگی خود را به رخ حریفان بکشانند و بدون شک کسی در این رویداد موفق خواهد بود که ماه ها قبل از آغاز این رویداد مهم؛ سخت و به صورت گروهی تمرین کرده باشد.
تمرینات مداوم، هماهنگی با کادر فنی و در کنار تیم بودن از جمله اصول اولیه ای است که هر ورزشکاری باید به آن مقید باشد و در چارچوبی که تعیین می شود حرکت کند تا نظم و انضباط تیمی حفظ و از تفرقه و چند دستگی جلوگیری شود.
حال چنانچه ورزشکاری که ادعای حرفه ای بودن دارد و در دنیای قهرمانی هم نام و آوازه ای برای خود به هم زده، بیش از دیگران باید خود را مقید به رعایت نظم و انضباط دانسته و در چارچوب تعیین شده توسط مربیان و مسئولان مربوطه حرکت کند تا الگویی برای سایرین باشد.
اما سئوال اینجاست، اگر قهرمانی در سطح المپیک به هر دلیلی هنجارهای مربوطه را رعایت نکند تکلیف چیست و چه برخوردی باید با او داشت؟ آیا به خواسته های وی باید تن داد یا برای برقراری نظم و آرامش برخورد لازم را به او صورت داد.
کیانوش رستمی وزنه بردار شاخص کشورمان که جزو شناخته شده ترین ورزشکاران جهانی این رشته به حساب می آید متاسفانه دو سه سالی است که آهنگ مخالفت سر داده و به جای حضور در اردو و تطبیق خود با شرایط، دست به عصیان می زند و تمرینات گروهی را برنمی تابد.
قهرمان چندین دوره مسابقات المپیک و جهان در آوردگاه آسیایی ناکام ماند که معتقد است تمرینات انفرادی وی بهتر از تمریناتی که مربیان تجویز می کنند، اثر بخش تر است.
این وزنه بردار یک بار به بهانه قدیمی بودن تمرینات ارائه شده از سوی کادر فنی و بار دیگر به بهانه اینکه در تنهایی بهتر می تواند تمرین کند از حضور در اردوهای تیم ملی سرباز زد تا در بازی های آسیایی 2018 نتیجه تکروی و سرکشی خود را ببیند.
رستمی در حالی به بهانه های مختلف از حضور در اردوی تیم ملی سر باز زد که سهراب مرادی هم تیمی وی در تمرینات به صورت مرتب حاضر می شد و نتیجه آن را نیز با قهرمانی در مسابقات المپیک 2016 و بازی های آسیایی 2018 گرفت.
‘کارلوس کی روش’ سرمربی تیم ملی فوتبال زمانی که ‘سید مهدی رحمتی’ را از دروازه تیم ملی کنار گذاشت که وی سنگربان اول ایران بود و خیلی ها فکر می کردند بدون حضور وی در دروازه تیم ملی مشکلات بسیار زیادی ایجاد می شود اما عملا همه دیدند اینگونه نشد و چند دروازه بان خوب توانستند به فوتبال ملی معرفی شوند.
شاید اگر مسئولان فدراسیون وزنه برداری از روز اول سیاست دیگری را در قبال این تکروی دنبال می کردند امروز نتیجه به گونه ای دیگر رقم می خورد و قهرمان بزرگ المپیک از کسب مدال در مسابقات با سطحی به مراتب پائین تر باز نمی ماند.
کیانوش رستمی بدون شک یکی از موفق ترین ورزشکاران کشورمان است که بارها برای ایران اسلامی افتخارآفرینی کرده و پرچم مقدس کشورمان را در رقابت های مختلف به اهتزاز در آورده است، اما شاید ارائه مشاوره های غلط، وی را به راهی انداخته که زودتر از آنچه که خودش هم فکر می کند ممکن است باعث فراموشیش شود.
به هر حال تا دیر نشده و هنوز فرصت باقی مانده، خوب است تا کیانوش ورزش ایران با اصلاح رفتار خود و دور کردن حاشیه به دوران اوجش بازگردد و باز هم پیام آور شادی برای مردمی باشد که هنوز هم او را دوست دارند.
گزارش: مسعود اسماعیلی
8066/7458**1597

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *