ایران رقیب شماره یک روسیه است


«آناتولی مارگیف» که هم زمان سرمربیگری تیم زسکای مسکو را نیز به عهده دارد، در گفت وگو با خبرنگار ایرنا در مسکو افزود: ایران در کشتی کلاس خاص و ممتاز خود را دارد و همواره حرفی برای گفتن در میادین مختلف داشته است.
وی افزود: ایرانی ها مثل ما در اوزان مختلف همیشه چند کشتی گیر آماده و سرحال دارند که در میادین سایر رقیبان را شگفت زده می کنند.
سرمربی تیم کشتی زیر 23 سال روسیه در خصوص دلایل موفقیت روسیه در مسابقات جهانی مجارستان برخلاف دور قبل در پاریس هم گفت: به نظرم در هر تیم ملی عده ای می آیند و عده ای می روند و این مساله یک فرآیند طبیعی است.
وی تصریح کرد: ما در یک سال گذشته چند ترکیب مختلف را برای تیم ملی آزمایش کردیم و باز هم آزمایش می کنیم چرا که هدف اصلی ما درخشش کشتی گیران در المپیک است.
مارگیف ادامه داد: کشتی گیرانی که در مسابقات کشتی روسیه می برند به جام جهانی اعزام می شوند، آنهایی که در جام یارگین پیروز می شوند به جام اروپا راه می یابند و همیشه فرصت برای تمام کشتی گیران روس وجود دارد که شایستگی خود را به نمایش بگذارند.
وی در خصوص قانون دوبار وزن کشی پیش از کشتی هم گفت: با همه چیز می توان موافقت کرد، اما با این قانون نه؛ چرا که عقلانی نیست و من همیشه در مخالفت با این قانون حرف زده و نوشته ام.
سرمربی تیم زیر 23 سال روسیه تصریح کرد: تنها به همین دلیل کشتی گیران فرصت نمی کنند تا صبحانه بخورند و پس از نیم ساعت باید کار خود را شروع کنند.
به گفته وی، این قانون به سلامتی ورزشکار هیچ توجهی نمی کند به همین دلیل سطح بازیها را پایین می آورد و از ارائه کشتی زیبا جلوگیری می کند.
وی گفت: من می خواهم که وزن کشی عاقلانه باشد و دوباره شب قبل از مسابقه انجام شود و کشتی گیر و مربی دغدغه ای در این رابطه نداشته باشند.
مارگیف ادامه داد: اما همینک وضعیت متفاوت است و داوران، مربیان و کشتی گیران درست و حسابی نمی خوابند.
اروپام **391 ** 1346 **

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *