ایران بدون وزنه برداران شاخص به «قطرکاپ» می رود


به گزارش ایرنا براساس قانون فدراسیون بین المللی وزنه برداری، ورزشکاران برای حضور در المپیک 2020 توکیو باید 6 مسابقه گزینشی را پشت سر بگذارند.
پیکارهای جهانی سال 2018 که مهرماه امسال در عشق آباد ترکمنستان برگزار شد، نخستین مسابقه گزینشی المپیک توکیو بود.
فدراسیون وزنه برداری چهارشنبه نام 13 ملی پوش را برای حضور در رقابت های بین المللی قطر کاپ اعلام کرد که شامل نیما آقایی، علیرضا سلیمانی، محمد نیری (گیلان)، کیهان میموند، رضا بیرالوند (لرستان)، امیر حقوقی (آذربایجان شرقی)، محمد زارعی (فارس)، یاسین باقری (خوزستان)، علی داودی، میرمصطفی جوادی (تهران)، رسول معتمدی، عارف خاکی (اصفهان) و همایون تیموری (البرز) می شود.
از بین این 13 وزنه بردار چهار نفر در رقابت های بین المللی قطر کاپ حضور می یابند.
براساس برنامه، اردوی اصلی تیم ملی قرار است بعد از رقابت های قطر کاپ و مسابقات قهرمانی کشور در امیدیه که هر دو در دی ماه امسال برگزار می شود، آغاز شود.
از سوی دیگر، تیم ملی وزنه برداری ایران خود را برای حضور در رقابت های بین المللی جام فجر در اهواز آماده می کند. این رقابت ها دهم تا چهاردهم اسفند در اهواز برگزار می شود که یکی از مراحل گزینشی المپیک 2020 توکیوست و به نظر می رسد از سطح کیفی و فنی بالایی نیز برخوردار باشد.
نخستین اردوی تیم ملی وزنه برداری پس از کسب عنوان سومی در پیکارهای قهرمانی سال 2018 جهان در عشق آباد ترکمنستان قرار است از امروز (شانزدهم آذر) در کمپ تیم های ملی مجموعه ورزشی آزادی تهران آغاز شود.
با توجه به 2 سهمیه ایران در بازی های المپیک 2020 توکیو، به نظر می رسد وزنه بردارانی همچون سهراب مرادی، کیانوش رستمی، سعید محمدپور، سعید علی حسینی، سید ایوب موسوی، علی هاشمی، رضا بیرالوند و سایر مدعیان شانس زیادی برای حضور در جام فجر داشته باشند.

ورزشی*1067*1961*

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *