ایران با 2 پله صعود در جایگاه پانزدهم المپیک لندن ایستاد


به گزارش روز یکشنبه ایرنا، کمیته بین المللی پس از بررسی نمونه های آزمایش وزنه برداران عنوان دار در بازی های المپیک 2008 پکن و 2012 لندن، تست بیش از 43 نفر را در اردیبهشت امسال مثبت اعلام کرد که بر اساس آن قزاقستان (10 دوپینگ)، روسیه (9 دوپینگ)، بلاروس (7 دوپینگ)، جمهوری آذربایجان (5 دوپینگ)، ترکیه، ارمنستان، اوکراین، چین و مولداوی (3 دوپینگ) جزء 9 کشوری بودند که اسامی ورزشکارانشان در فهرست استفاده از مواد نیروزا در این رشته قرار گرفت.
در دسته 94 کیلوگرم وزنه برداری بازی های المپیک 2012 لندن نمونه چهار نفر برتر یعنی «ایلین ایلیا» از قزاقستان، «الکساندر ایوانف» از روسیه، «آناتولی کریکو» از مولداوی و «آندری دیمانوف» از روسیه مثبت اعلام شد و در این دسته «سعید محمدپور» از ایران که به مقام پنجم دست یافته بود، با تائید کمیته بین المللی المپیک به مدال طلا دست یافت.
همچنین مدال برنز «کیانوش رستمی» وزنه بردار دسته 85 کیلوگرم ایران در بازی های المپیک لندن به دلیل مثبت اعلام شدن تست دوپینگ آپتی آیوکادوف روس، به نقره تبدیل شد.
دیروز (شنبه) اعضای هیات اجرایی کمیته ملی المپیک تصویب کردند که به محمدپور پاداشی معادل پاداش پای سکوی قهرمانان آن دوره پرداخت شود.
اکنون با اضافه شدن یک طلا، ایران در مجموع با کسب 5 طلا، 6 نقره و 2 برنز و با 2 پله صعود در رده پانزدهم جدول رده بندی مدالی المپیک 2012 قرار گرفت.
ورزشی**9250** 2024

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *