ایذه از میزبانی فینال لیگ برتر کشتی انصراف داد


هوشنگ حاتمی جمعه در گفت ‌و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ما آمادگی کامل برای برگزاری مرحله نهایی لیگ برتر کشتی فرنگی باشگاه‌های کشور را داشتیم و با کار شبانه‌روزی، تمام امکانات برای میزبانی هرچه بهتر مرحله نهایی لیگ برتر کشتی فرنگی باشگاه‌های کشور مهیا شده بود.

وی با اشاره به مسائل پیش آمده در فدراسیون کشتی گفت: یک سری اتفاقات در کشتی کشور منشا نامعلومی دارند، میثم دلخانی و مهدی محسن نژاد دو کشتی‌گیر تیم ما در اردوی تیم ملی امید برای اعزام به مسابقات جهانی حضور دارند و دو روز بعد از دیدارهای نهایی لیگ برتر راهی مسابقات جهانی کشتی در رده سنی امید خواهند شد، عملاً با توجه به بخشنامه فدراسیون، این دو کشتی‌گیر قدرتمند نمی‌توانند سیناصنعت را در مرحله نهایی لیگ برتر همراهی کنند.
سرپرست باشگاه سیناصنعت ایذه با انتقاد از برنامه‌ریزی سازمان لیگ کشتی گفت: اینکه مسابقات مرحله نهایی لیگ برتر کشتی کشور دو روز قبل از مسابقات جهانی این رشته در رده امید برگزار می‌شود، در نوع خود جالب و کم‌نظیر است، البته باعث افتخار ماست که کشتی‌گیران ما در تیم ملی حضور داشته‌ باشند و برای کشورمان کسب مدال کنند اما سیناصنعت در این میان متضرر شده است.
وی تأکید کرد: کشتی‌گیر قرقیزستانی ما به همراه کشتی گیر سنگین وزن داخلی ما نیز، در آخرین لحظات به دلایل نامعلوم از حضور در ترکیب تیم منصرف شدند و دست ما را در پوست گردو گذاشتند.

حاتمی با انتقاد از روند کنونی لیگ کشتی کشور گفت: این قبیل مشکلات در لیگ‌های قبلی نیز وجود داشته است و نفرات اول تا پنجم کشور در اوزان مختلف در یک تیم خاص حضور پیدا می‌کنند و اغلب آنها اصلا فرصت کشتی گرفتن در لیگ را پیدا نمی‌کنند و مشخص نیست این نوع یارگیری به چه منظور انجام می‌شود.
وی افزود: از بین بردن حس رقابت در مسابقات و بردن جام قهرمانی بدون داشتن رقیب، لذت چندانی ندارد، قوانین برگزاری لیگ هم به نوعی نوشته شده است که نمی‌تواند جلوی این قراردادها و تعدد کشتی‌گیران مطرح کشور در یک تیم را بگیرد، با این کار لیگ‌های کشتی جذابیت خود را از دست داده و به مرور کم ارزش تر خواهند شد، به نظر می‌رسد برای تداوم این مسابقات باید یک بازنگری کلی در قوانین برگزاری لیگ صورت بگیرد.
سرپرست باشگاه سیناصنعت ایذه در پایان گفت: مدیرعامل این باشگاه تاکنون تنها به احترام مردم ایذه از حضور در ادامه رقابت‌ها انصراف نداده است و حتی این احتمال نیز وجود دارد که سیناصنعت ایذه از لیگ کشتی فرنگی کناره‌گیری کند.
پیش از این مقرر شده بود مرحله نهایی لیگ برتر کشتی فرنگی باشگاه‌های کشور روز 14 آبان در شهرستان ایذه برگزار شود.

9434/6002

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *