انگیزه بالای پولادمردان جوان برای فتح قله جهانی


به گزارش روز یکشنبه ایرنا، اردوی سه هفته ای تیم های وزنه برداری جوانان و نوجوانان ایران از 22 اردیبهشت در مریانج همدان آغاز شد و 11 خرداد نیز به پایان می رسد.
در تیم جوانان ایران 9 ملی پوش شامل حسین سلطانی (77 کیلوگرم)، افشین طاهری، عارف خاکی (85 کیلوگرم)، رحمان اورامه، رسول معتمدی (94 کیلوگرم)، محمدحسین رئیسی، امیر عزیزی (105 کیلوگرم)، علی داودی و آرمان محمدزاده (به اضافه 105) کیلوگرم حضور دارند.
همچنین در تیم نوجوانان که خود را برای حضور در بازی های المپیک 2018 جوانان در آرژانتین آماده می کنند، عباس فخر زارع (77 کیلوگرم)، امیررضا عسگری دون (85 کیلوگرم)، رضا اسدی و علیرضا یوسفی (به اضافه 94 کیلوگرم) حضور دارند که در نهایت دو نفر از آنان به این بازی ها اعزام خواهند شد.
رقابت های وزنه برداری قهرمانی جوانان جهان روزهای 15 تا 23 تیر در تاشکند ازبکستان و المپیک جوانان از 14 تا 26 مهر در بوینس آیرس آرژانتین برگزار می شود.
وزنه برداران جوان ایران در سال های 2016 تفلیس گرجستان و 2017 توکیو ژاپن قهرمان جهان شدند.
«علی داودی» یکی از امیدهای اصلی تیم جوانان برای کسب مدال طلا در ازبکستان گفت: در این دوره سعی دارم اتفاق تلخ اوت شدن سال قبل در ژاپن را به بهترین نحو جبران کنم. پس از مسابقه های جهانی سال 2017 تمریناتم را تا امروز ادامه دادم تا دوباره با کسب نتیجه ایده آل و مدال طلا، خاطره بد پارسال را به فراموشی بسپارم.
دارنده مدال طلای نوجوانان جهان ادامه داد: امسال قصد دارم بعد از ١٠ سال برای شکستن حداقل یک رکورد جوانان جهان تلاش کنم و تا امروز یکی از آرزوهای مهمی که در سر داشتم همین موضوع بود.
وی یادآور شد: از پنج ماه پیش اردوی تیم وزنه برداری جوانان در شهر مشهد آغاز شد و سپس در گرگان و تهران ادامه یافت. پس از رقابت های قهرمانی آسیا (اردیبهشت ماه در ازبکستان)، اردوی سطح ارتفاع در شهرستان مریانج استان همدان در حال برگزاری است.
این وزنه بردار تهرانی یادآور شد: حدود 45 روز تا مسابقات جهانی تاشکند ازبکستان وقت داریم که تمرینات با شرایط خیلی خوب در حال پیگیری است و فضای مناسبی در اردو حکمفرما است. دو هفته اول تمرینات پر فشار دنبال شد و امیدوارم تا آغاز مسابقات، همه نفرات به اوج آمادگی برسند و مدال های خوشرنگ و ارزشمندی را برای وزنه برداری ایران به ارمغان بیاوردند.
وی در خصوص برنامه اش بعد از بازگشت از مسابقات جهانی جوانان گفت: پس از بازگشت از تاشکند، تمریناتم را برای شرکت در اردوی بزرگسالان شروع می کنم. تلاش دارم جزو نفرات تیم ملی وزنه برداری ایران برای حضور در مسابقات جهانی ترکمنستان باشم.
سرمربی تیم های وزنه برداری نوجوانان و جوانان نیز در خصوص اردوی همدان گفت: این مرحله از اردوی سطح ارتفاع مریانج همدان برای آمادگی تیم جوانان و تیم نوجوانان جهت شرکت در رقابت های قهرمانی جهان و بازی های المپیک نوجوانان طراحی شده و تمرینات به گونه ای است که باید وزنه برداران در طول این اردو از نظر سطح فنی و افزایش قدرت به مرحله بالایی برسند.
«حمید رشیدی» ادامه داد: محل برگزاری اردوی ملی پوشان نوجوان و جوان وزنه برداری کشورمان، از لحاظ امکانات و تجهیزات در سطح بالایی قرار دارد. مجموعه ورزشی شهید حاجی بابایی در شهر مریانج به صورت یک کمپ بسیار ایده آل برای تیم های ورزشی آماده شده است. تمامی ساختمان ها از جمله هتل، سالن تمرین و استخر به یکدیگر نزدیک هستند و کادر فنی می تواند برنامه آماده سازی نفرات را به خوبی ساماندهی کند.
ورزشی**1067**1584

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *