اندیمشک میزبان مسابقات بین المللی کشتی فرنگی جام تختی شد


به گزارش ایرنا حمید بنی تمیم روز پنجشنبه در حاشیه بازدید مدال آوران مسابقات آسیایی و پارا آسیایی جاکارتا از یادمان های شلمچه و ولفجر هشت اظهار داشت: اندیمشک مهد کشتی فرنگی کشور است که پتانسیل میزبانی مسابقات بین المللی را دارد.
وی افزود: برای میزبانی مسابقات بین المللی کشتی فرنگی جام تختی چند شهر را در نظر داشتیم و در نهایت اندیمشک به عنوان میزبان نهایی معرفی شد.
سرپرست فدراسیون کشتی جمهوری اسلامی ایران گفت: این مسابقات که در تقویم فدراسیون جهانی کشتی جای دارد بهمن ماه سال جاری با حضور تیم های قدرتمند جهان برگزار می شود.
بنی تمیم به بازگشت کشتی ایران به دوران اوج اشاره کرد و افزود: کشتی ایران در 12 دوره مسابقات امسال 10 بار روی سکوی های قهرمانی رفت و تنها در مسابقات بزرگسالان جهان موفق به کسب نتیجه نشد.
وی تصریح کرد: اکنون با بازگشت محمد بنا به کشتی فرنگی و غلامرضا محمدی به کشتی آزاد روزهای بسیار خوبی در انتظار کشتی کشور می باشد.
سرپرست فدراسیون کشتی جمهوری اسلامی ایران گفت: نتایج تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی ایران دور از انتظار بود ولی در مسابقات آتی سعی در جبران این نتایج داریم.
بنی تمیم عملکرد تیم های پایه ای کشتی ایران را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: تیم های پایه ای ما در مسابقات مختلف نتایج قابل قبولی کسب کردند و قطعا این جوانان، آینده کشتی ایران را رقم خواهند زد.
وی از ورزشکاران خواست شهدا را سرلوحه خود قرار دهند و گفت: کار بزرگ شهدا و به ویژه شهدای ورزشکار باعث شد تا جوانان کشور برای مرام پهلوانی و مردانگی علاوه بر الگوهای اساطیری و تاریخی الگوهای جدیدی در تاریخ معاصر داشته باشند.
120 قهرمان مسابقات آسیایی و پارا آسیایی جاکارتا امروز در قالب کاروان راهیان نور با حضور در یادمان والفجر هشت و یادمان شلمچه نسبت به شهدای هشت سال دفاع مقدس ادای احترام کردند.
7104/6068

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *