اندونزی؛ 100 روز تا سومین بازی های پاراآسیایی


به گزارش روز شنبه ایرنا کمیته برگزاری بازی های پارا آسیایی اندونزی 2018 INAPGOC در گزارشی به رسانه ها اعلام کرد : بازی های پارآسیایی در روزهای 6 -13 اکتبرسال جاری (21-14 مهر97)دردهکده ‘پارا اتلیت’para
Athlete در نزدیکی جاکارتا پایتخت اندونزی برگزار می شود.
طبق این گزارش ، اندونزی 5 مسابقه آزمایشی را در این زمینه در رشته هایی مانند بدمینتون، شنا، بسکتبال با ویلچرو تنیس روی میز در روزهای 27 ژوئن تا سوم جولای(12-6 تیرماه) برگزار می کند.
برگزار کنندگان امیدوارند این دهکده شرایط مناسب را برای ورزشکاران معلول فراهم کند.
هنوز آمار دقیقی از آمار ورزشکاران شرکت کننده در این بازی های ارائه نشده اما برآورد کمیته برگزاری حاکی است تاکنون بیش از 3 هزار ورزشکار از کشور های مختلف برای رقابت در 18 رشته ورزشی از جمله شنا، بسکتبال با ویلچر، والیبال، بولینگ، وزنه برداری، جودو، تیراندازی باکمان، شطرنج،دوچرخه سواری، دو ومیدانی، گلبال، تنیس روی میز، تیراندازی، اعلام آمادگی کردند.
مجید رشید، رئیس کمیته پارالمپیک آسیا نیز در این زمینه به رسانه ها گزارش داد: این بازیها بخش مهمی از برنامه های این سازمان برای رشد مسابقات پارالمپیک در آسیا است.
اندونزی سومین کشوری است که شاهد برگزاری بازی های پاراآسیایی آسیایی است.
اولین دور از بازی های پاراآسیایی در سال 2010 در شهر گوانگجو چین و دومین دور آن در سال 2014 در شهر اینچه اون کره جنوبی برگزار شد.
قرار است چهارمین و پنجمین دور این بازی ها نیز در سال های 2022 و 2026 به ترتیب در چین و ژاپن برگزار شود.
آساق **1599 **1663**

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *