انتقاد شدید فدراسیون کشتی از شورای شهر و شهرداری تهران


به گزارش ایرنا، رقابت های کشتی آزاد و فرنگی قهرمانی نوجوانان جهان روزهای 11 تا 17 تیر ماه در شهر زاگرب کرواسی برگزار شد که هر دو تیم همزمان پس از 22 سال آن هم خارج از خانه قهرمان جهان شدند. پیش از این دو تیم در رقابت های جهانی سال 1996 تهران قهرمان شده بودند.
البته تیم کشتی فرنگی نوجوانان سابقه قهرمانی در پیکارهای قهرمانی سال 2016 جهان در گرجستان را در کارنامه دارد.
به گزارش روز شنبه ایرنا از فدراسیون کشتی، در نامه رسول خادم رییس فدراسیون کشتی به اعضای شورای اسلامی شهر تهران و سید محمد علی افشانی شهردار تهران آمده است: «تیم های کشتی آزاد و فرنگی نوجوانان ایران، بعد از 22 سال و برای نخستین مرتبه هر دو ‌تیم، با هم در خارج از کشور (زاگرب) به مقام قهرمانی جهان رسیدند. خیلی زیبا بود؛ جنگیدند تا جام قهرمانی را از چنگ روس ها و آمریکایی ها و سایر رقبا بیرون کشیدند. زیباتر بودن قهرمانی این نوجوانان عزیز در این است که اکثر قریب به اتفاق آنها متعلق به طبقات محروم و کم درآمد جامعه هستند. طلایشان را که گرفتند برگشتند به روستاها و شهرستانهایشان. برخی از فردای برگشتن به ایران، رفتند کارگری تا سربار هزینه خانواده نباشند و بتوانند خانواده را کمک کنند.»
در ادامه این نامه آمده است: «کلید تابلوهای تبلیغاتی شهر در اختیار شماست و می دانید که می دانیم از تمامی تابلوهای تبلیغاتی واگذار شده به دیگران (اشخاص حقیقی و حقوقی اعم از دولتی و خصوصی) نیز سهمی به عنوان تبلیغات فرهنگی در اختیار شهرداری است.
چه اتفاقی باید رخ دهد تا با به‌ تصویر کشیدن بزرگی و افتخار واقعی، بزرگ مردانی کوچک، از آن ها تجلیل شود. ما باید به مردم نشاط واقعی ببخشیم نه به قول کارشناسان امروزی نشاط های حبابی. از کسانی تجلیل کنیم و کسانی را تبلیغ کنیم که از جنس مردم هستند.
البته شاید چون افتخارآفرینی این نوجوانان برومند نمی تواند محل نمایش های سیاسی باشد، هیچ کس به دنبال تبلیغ بزرگی و افتخاری که آن ها برای ایران آفریده اند، نیست.»
خادم در این نامه تصریح کرد: «اما به هر حال شما کلیددار شهر هستید و حتما مفهوم زوال اجتماعی را که امروز نظام اجتماعی ایران به دلایل مختلف از جمله نداشتن الگوهای اجتماعی از جنس مردم، با آن مواجه هست، می دانید. مطمئن باشید در المپیک های 2024 و 2028 که مسوولان سیاسی کشور فانوس بر می دارند «طلا» بگیران را بیابند تا به جهانیان بگویند که ما هم کار کرده ایم، این نوجوانان مدعیان طلای المپیک خواهند بود.
شاید هم چون سن و سالشان کم است، افتخار بزرگشان را نمی بینیم، یا شاید چون مربیانشان ایرانی بوده اند، کار مهمی اتفاق نیفتاده است.»
رییس فدراسیون کشتی خاطر نشان کرد: «فقط می دانیم مردم تشنه قهرمانانی از جنس خودشان هستند، همه ما مسئولیم به نسل پرسئوال امروز، قهرمانانی را معرفی کنیم که مردم بتوانند آن ها را در کنارشان، در زندگی شان، در داشتن ها و نداشتن‏هایشان لمس کنند؛ قهرمانانی که معنای فقر و درد را بفهمند. قهرمانانی که بشود با آن ها زندگی کرد، این فرصت را از مردم نگیریم.
نشاط های حبابی و بادکنکی نه تنها دردی از مردم ما درمان نخواهد کرد، بلکه انتظارات کاذب را در جامعه افزایش داده و درد نداشتن ها را عمیق تر می کند. نوجوانان قهرمان جهانمان را در فضای تبلیغات محیطی شهر تبلیغ کنیم. شاید دستشان خالی باشد و حمایت کننده سیاسی و اقتصادی نداشته باشند، اما با عزت هستند و اسباب عزت مردم ایران بوده اند و خواهند بود.
ورزشی**1067**1597

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *