امید کاروان ایران در جاکارتا به درخشش پولاد مردان


به گزارش ایرنا، درخشش سهراب مرادی و کیانوش رستمی با کسب مدال طلا در بازی های المپیک 2016 ریو در کنار تک مدال طلای حسن یزدانی در کشتی آزاد، سهم بسزایی در ارتقا کاروان ایران در این بازی ها داشت.
حال بعد از دو سال، این مرتبه پولاد مردان عزم خود را جزم کرده اند تا در بازی های آسیایی 2018 جاکارتا بهترین عملکرد را داشته باشند و به گفته «محمدحسین برخواه» سرمربی تیم ملی، هدف کسب مدال توسط هر هفت نماینده ایران در بازی های آسیایی است.
به طور حتم کیانوش رستمی، سهراب مرادی، بهداد سلیمی و سعید علی حسینی امیدهای اصلی کسب مدال در بازی های آسیایی هستند و البته علی هاشمی، محمدرضا براری و سید ایوب موسوی نیز طی این سال ها علمکرد بسیار خوبی داشته و از مدعیان کسب مدال در بازی های آسیایی هستند.
محسن بهرام زاده، سعید محمدپور، علیرضا سلیمانی، علی میری، پیمان جان، علی مکوندی و مجید عسگری از دیگر نفراتی هستند که در کنار نفرات مدعی در اردوی تیم ملی حضور دارند و البته محمدپور که به تازگی از بند مصدومیت رهایی پیدا کرده برنامه ای برای حضور در بازی های آسیایی ندارد.
به گفته سرمربی تیم ملی، نخستین رکوردگیری تیم ملی 9 خرداد ماه برگزار خواهد شد و ترکیب نهایی تیم ملی برای حضور در بازی های آسیایی نیز اول مرداد مشخص خواهد شد.
به طور حتم سهراب مرادی را باید یکی از بهترین و آماده ترین وزنه بردار حال حاضر ایران و جهان در دسته 94 کیلوگرم دانست، کسی که در اردوهای تیم ملی بارها رکوردهای این دسته و حتی دسته 105 کیلوگم را نیز جابجا کرده است و به نظر می رسد از همین الان باید مدال طلای این دسته را برای او کنار بگذاریم.
در دسته 85 کیلوگرم نیز کیانوش رستمی بعد از ناکامی در رقابت های جهانی 2017، تمرینات مستمر و خوبی را طی ماه های گذشته داشته و هم اکنون در اوج آمادگی به سر می برد، او نیز با توجه به آمادگی مطلوب و رکوردهایی که در تمرینات بر جای گذاشته، کار مشکلی را در بازی های آسیایی نخواهد داشت و البته باید مراقب حرکات انتحاری ورزشکاران کره ای باشد که سبب شد در دوره گذشته مدال طلا با نقره عوض شود.
اما در فوق سنگین بهداد سلیمی و سعید علی حسینی بعد از کسب مدال نقره و برنز رقابت های جهانی 2017 قصد دارند مدال های این دسته را در جاکارتا به نام خودشان بزنند. به جز دو حریف ازبکستانی و چین تایپه، هماوردی در فوق سنگین، یارای رقابت با این دو را در قاره کهن نخواهند داشت.
علی هاشمی نیز سال گذشته با کسب مدال طلا در دسته 105 کیلوگرم پیکارهای قهرمانی جهان، خود را به عنوان یک مدعی در این دسته و در بین مدعیان معرفی کرده و در این دسته محمدرضا برابری وزنه بردار المپیکی -با سابقه حضور در سه دوره رقابت های جهانی- حضور دارد و البته علیرضا سلیمانی جوان دیگر مدعی این دسته است.
سید ایوب موسوی وزنه بردار دسته 85 کیلوگرم که مدال برنز پیکارهای قهرمانی جهان را در کارنامه دارد نیز در کنار رستمی در بازی های آسیایی، حریفان سرسختی برای رقبا خواهند بود.
اردوی تیم ملی وزنه برداری در حالی از 14 فروردین ماه در کمپ تیم های ملی آغاز شد که ملی پوشان انتقاداتی را در رابطه با تجهیزات فرسوده و همچنین کمبود مکمل ها داشتند.
برخی از آنها به برگزاری اردوی تیم های ملی در برخی رشته ها که هیچ شانسی برای کسب مدال در المپیک و یا حتی آسیا را ندارند در کشورهای اروپایی اشاره داشتند و گفتند، به وزنه برداری با وجود کسب مدال های متعدد در المپیک توجه نمی شود و فقط از این رشته انتظار مدال وجود دارد.
ملی پوشان وزنه برداری از مسوولان خواستند به این رشته به عنوان یک رشته مدال آور، توجه ویژه ای داشته باشند.
تیم ملی وزنه برداری قرار بود اردوی آماده سازی خود را از اوایل این هفته در چمخاله لنگرود در استان گیلان برگزار کند که به دلیل مراسم تجلیل رییس جمهوری از قهرمانان که روز سه شنبه برگزار شد ، این اردو همچنان در تهران در جریان است.
ورزشی**1067**1368

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *