امیدیه میزبان شایسته ای برای مسابقات قهرمانی کشور است


سید علیرضا قریشی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت : رقابت های قهرمانی بزرگسالان کشور چندین سال در اهواز برگزار شده بود اما با توجه به استقبال مسئولان ورزشی و سیاسی شهرستان امیدیه و با دستور استاندار تصمیم گرفتیم این رقابت ها را در امیدیه برگزار کنیم.
وی با اشاره به این که رقابت های وزنه برداری قهرمانی بزرگسالان کشور دی ماه سال جاری در امیدیه برگزار می شود، گفت: ریاست ستاد برگزاری این مسابقات بر عهده استاندار بوده و تاکنون جلسات اولیه برای برگزاری باشکوه این رقابت ها با حضور فرماندار شهرستان و مسئولان شرکت نفت امیدیه برگزار شده است.
رییس هیات وزنه برداری خوزستان با اشاره به این که تیم منتخب استان با نام تیم نفت و گاز امیدیه در این رقابت ها شرکت می کند افزود: توجه و علاقه به ورزش وزنه برداری در بین مسئولان و جوانان امیدیه بسیار نمایان است لذا انتظار می رود که این رقابت ها بار دیگر با حضور پرشور تماشاگران خوزستانی برگزار شود.
وی در ادامه به احداث بزرگترین و مجهزترین کمپ وزنه برداری کشور در اهواز اشاره کرد و گفت: این مجموعه ورزشی که بزرگترین کمپ وزنه برداری کشور به شمار می رود در حال احداث بوده و طبیعتا با راه اندازی آن دست و بال ما برای برگزاری مسابقات بازتر می شود.
قریشی گفت: با توجه به برگزاری مسابقات بین المللی جام فجر و رقابت های کشوری مختلف در خوزستان، باید زیرساخت لازم برای برگزاری هرچه بهتر این رقابت ها فراهم شود به همین دلیل تصمیم گرفتیم بزرگترین کمپ وزنه برداری کشور و آسیا را در اهواز احداث کنیم.
وی بودجه لازم برای احداث این مجموعه ورزشی را یکصد میلیارد ریال از محل اعتبارات استانی عنوان کرد و گفت: قطعا با راه اندازی این کمپ می توان علاوه بر میزبانی مسابقات بین المللی مختلف، شاهد برگزاری اردوهای تیم ملی باشیم در خوزستان باشیم ، روند ساخت این مجموعه در حال انجام بوده و تلاش می کنیم ظرف یک سال آینده به بهره برداری برسد.
رییس هیات وزنه برداری خوزستان به برگزاری مسابقات لیگ برتر نونهالان استان با حضور 110 وزنه بردار در قالب 14 تیم اشاره کرد و گفت: مرحله اول این رقابت ها با استقبال خوبی برگزار شد همچنین انتظار می رود که مراحل بعد این مسابقات با حضور 150 ورزشکار برگزار شود.
وی با اشاره به برگزاری کلاس های آموزش داوری و مربی گری وزنه برداری در استان گفت: بی شک برگزاری کارگاه های آموزشی به دانش مربیان، ورزشکاران و داوران رشته های ورزشی استان کمک می کند و باعث موفقیت وزنه برداران استان در میادین مختلف می شود.
به گزارش ایرنا هیات وزنه برداری خوزستان چهار سال متوالی عنوان برترین هیات کشور را به خود اختصاص داده است.
9879/6002

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *