امامی و گلیج در دور نخست مغلوب حریفان خود شدند


به گزارش ایرنا، رقابت های کشتی آزاد و فرنگی قهرمانی سال 2018 جهان روزهای 28 مهر تا 6 آبان در سالن اسپورت هال بوک شهر بوداپست مجارستان برگزار می شود.
پیکارهای دو وزن آخر کشتی آزاد قهرمانی جهان یعنی 70 و 97 کیلوگرم از ساعت 12 به وقت ایران آغاز شد که یونس امامی و مجتبی گلیج نمایندگان ایران به مصاف حریفان خواهند رفت.
در وزن 70 کیلوگرم یونس امامی دارنده مدال برنز جوانان و امیدهای جهان در دور نخست با نتیجه 7 بر 7 مقابل تیموراز سالکازانوف از اسلواکی شکست خورد و برای کسب مدال برنز باید منتظر حضور حریفش در دیدار فینال باشد.
همه مدعیان وزن 70 کیلوگرم نظیر جیمز گرین دارنده مدال نقره جهان از آمریکا، ماگومد رسول قاضی ماگمدوف دارنده مدال طلای جهان از روسیه، اختیار نوروزاف از ازبکستان و مصطفی کایا از ترکیه در گروه امامی قرار دارند.
همچنین در وزن 97 کیلوگرم مجتبی گلیج دارنده مدال طلای جوانان و امیدهای جهان نیز در نخستین کشتی خود با نتیجه ۱۰ بر صفر برابر اصلان بیک آلبروف از جمهوری آذربایجان دارنده مدال برنز جهان مغلوب شد و باید منتظر حضور این کشتی گیر در دیدار فینال باشد تا شانس کسب مدال برنز را داشته باشد.
گلیج در فینال جام یاشاردوغو نیز 10 بر صفر به آلبروف باخته بود. این آزادکار آذربایجانی در همین جام موفق شده بود، کایل اسنایدر قهرمان جهان و المپیک از آمریکا را هم مغلوب کند.
در گروه گلیج، عبدالرشید سعدالله یف قهرمان جهان و المپیک از روسیه، ماگومد ابراگیموف از ازبکستان و الیزبا اودیکادزه دارنده مدال برنز اروپا و نفر پنجم المپیک از گرجستانی نیز حضور دارند. کایل اسنایدر دارنده مدال طلای جهان و المپیک از آمریکا در آن سوی جدول کار راحتی برای فینالیست شدن دارد.
تیم ملی کشتی آزاد ایران در چهار وزن نخست موفق شد دو مدال برنز توسط حسن یزدانی و پرویز هادی در وزن های 86 و 125 کیلوگرم کسب کند و امشب نیز علیرضا کریمی و عزت الله اکبری برای کسب مدال برنز وزن های 92 و 79 کیلوگرم باید به مصاف حریفان بروند.
ورزشی**1067**2024

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *