اعزام پنج تیم کشتی به دلیل لغو پرداخت ارز مبادله‌ای منتفی شد


به گزارش روز سه شنبه ایرنا از فدراسیون کشتی، علی رغم پیگیری مشترک فدراسیون کشتی و وزارت ورزش و جوانان برای اخذ ارز مبادله ای به منظور تامین هزینه تیم های اعزامی، به دلیل پرداخت نشدن هزینه های ارزی مذکور از سوی بانک مرکزی، امکان اعزام پنج تیم منتخب و ملی کشتی ایران به مسابقات بین المللی منتفی شد.
بر این اساس تیم های منتخب بزرگسالان کشتی آزاد در تورنمنت سرکیسیان ارمنستان، کشتی آلیش مردان و زنان در جشنواره جهانی عشایری در قرقیزستان، کشتی آزاد امید در تورنمنت سرکیسیان ارمنستان و کشتی فرنگی امید در جام صربستان شرکت نمی کنند.
به دلیل قطع تخصیص ارز مبادله ای (هر یورو معادل حدود 5200 تومان) به فدراسیون کشتی برای اعزام تیم ها و احتمالا سایر فدراسیون های دیگر و بالا رفتن چند برابری قیمت بلیط پروازهای خارجی در چند ماه آینده، فدراسیون کشتی برای اعزام تیم های کشتی آزاد و فرنگی ایران به رقابت های جهانی جوانان، امید و بزرگسالان به ترتیب در اسلواکی، رومانی و مجارستان برنامه ریزی خواهد کرد.
براساس این گزارش، تنها در صورت تأمین منابع مالی لازم برای شناسایی ترکیب نهایی تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی بزرگسالان ایران در مسابقات جهانی، صرفا کشتی گیران مورد نظر در اوزان دارای ابهام، به یک تورنمنت بین المللی اعزام خواهند شد.
براساس گزارش های رسانه ای، اخذ ارز مبادله ای برای تامین هزینه تیم های ورزشی اعزامی به مسابقات برون مرزی منتفی شد و هزینه های ارزی برای تورنمنت های غیر رسمی و مسابقات غیرمعتبر از سوی بانک مرکزی پرداخت نخواهد شد.
منع تخصیص ارز مبادله ای (هر یورو معادل حدودی ۵۲۰۰تومان) برای اعزام تیم ها به مسابقات بین المللی که از اعتبار کمتری برخوردار است، یکی از دلایل ممیزی بیشتر در اعزام تیم های ورزشی است و همچنین به دلیل بالا رفتن چند برابری قیمت بلیط پروازهای خارجی از این پس فدراسیون های ورزشی فقط برای رقابت های جهانی، المپیک و تورنمنت های رسمی و معتبر می توانند برای اعزام اقدام و از شرایط ارز مبادله ای بهره مند شوند.
ورزشی**1067**1584

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *