اصغر ابراهیمی مقام چهارمی المپیک را دریافت کرد


دبیر هیات وزنه برداری استان گیلان عصر سه شنبه در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار ایرنا در رشت اظهار داشت: در پایان چهارمین دوره رقابت های وزنه برداری جام بین‌ المللی فجر (گزینشی المپیک 2020 توکیو)، اصغر ابراهیمی حکم مقام چهارمی مسابقات المپیک 2008 را دریافت کرد.
ایرج نوعی افزود: طی مراسمی در اختتامیه این مسابقات در تهران، ابراهیمی این حکم را از علی مرادی رئیس فدراسیون وزنه برداری کشور دریافت و پس از محمود نامجو ، بالاترین رتبه را در بین ورزشکاران استان گیلان در مسابقات المپیک به نام خود ثبت کرد.
وی ادامه داد: اصغر ابراهیمی کاپیتان اسبق تیم ملی وزنه برداری ایران، در مسابقات المپیک 2008 در رتبه هفتم قرار گرفت اما با مشخص شدن دوپینگ چند وزنه بردار و حذف آنان از جدول، ابراهیمی به رتبه چهارم صعود کرد .
وی بیان کرد: از بین ورزشکاران گیلانی در جریان رقابت های المپیک فقط محمود نامجو موفق به کسب مدال شده بود که آن مرحوم در مسابقات المپیک 1952 هلسینکی فنلاند مدال نقره و در مسابقات المپیک 1956 ملبورن استرالیا نیز مدال برنز کسب کرده بود.
دبیر هیات وزنه برداری استان گیلان خاطرنشان کرد: این دو مدال مرحوم نامجو، تنها مدال های کسب شده توسط ورشکاران گیلانی در ادوار مسابقات المپیک بشمار می رود که با توجه به دریافت مقام چهارم اصغر ابراهیمی در المپیک 2008 ، وی پس از نامجو بهترین مقام را در المپیک بین ورزشکاران گیلانی در این رشته کسب کرده است.
در پایان چهارمین دوره رقابت های وزنه برداری جام بین ‌المللی فجر (گزینشی المپیک 2020 توکیو) در تهران، تیم ملی ایران با کسب 461 امتیاز به عنوان قهرمانی دست یافت، تیم های آلمان با 362 امتیاز و عراق با 283 امتیاز به ترتیب دوم و سوم شدند.
7285 /6030

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *