اسماعیلی: مردمی، انقلابی و ضد فساد بودن از رویکردهای جدید قوه قضائیه است«غلامحسین اسماعیلی» یکشنبه شب در گفت و گویی تاکید کرد: در حال حاضر رویکرد کلی قوه قضائیه ایجاد تحولات بزرگ در داخل این قوه است تا با استفاده از روش‌ها و ساختارهای مناسب تعداد پرونده‌های دادگاه‌ها و اطاله دادرسی در محاکم دادگستری کمتر شود.

وی اظهارداشت: در دوره جدید چالش‌ها و مشکلات قوه قضائیه شناسایی شده و متناسب با این چالش‌ها برنامه‌ها و رویکردهای جدیدی ارائه شده تا بتوانیم شاهد تحولات مثبتی در اجرای سند تحول قوه قضائیه باشیم.

سخنگوی قوه قضائیه یادآورشد: با توجه به شرایط فعلی کشور، در گام دوم انقلاب با وجود دشمنی‌های تمام عیار به سرکردگی آمریکا برعلیه ملت ایران، قوه قضائیه بر اساس رویکردهای جدید به دنبال این است که به صورت انقلابی ساختارهای موجود قوه قضائیه را چابک، پویا و کارآمد کند.

اسماعیلی با بیان اینکه برنامه اصلاح ساختارهای جدید قوه قضائیه تدوین و نهایی شده است، گفت: مردم از انجام برخی امور در قوه قضائیه گله داشتند و ما طبق برنامه‌های تحولی در قوه قضائیه به دنبال این هستیم که تا آنجا که امکان دارد با تمام توان آنها را اصلاح کنیم.

وی با اشاره به اینکه اطاله دادرسی یکی از گلایه‌های مردم از قوه قضائیه است، تاکید کرد: در دوره جدید به دنبال آن هستیم در مدت کوتاه به انباشت پرونده‌ها در دادگستری غلبه کنیم و با توجه به ظرفیت‌های داخلی، جهادی و انقلابی بتوانیم مشکلات موجود را با برنامه ریزی مناسب برطرف کنیم.

سخنگوی قوه قضائیه بیان کرد: هم اکنون با ارائه برنامه‌های جهادی به دنبال این هستیم شعب دادگاه‌ها خارج از وقت اداری به پرونده‌های موجود خود رسیدگی کنند و به جای اینکه هر روز برای سه پرونده تعیین وقت شود به ۴ یا ۵ پرونده وقت تعیین شود تا با عملکرد قضات در روزهای پنجشنبه و جمعه از میزان حجم پرونده‌ها در قوه قضائیه کاسته شود.

اسماعیلی گفت: در اصلاح ساختارهای موجود ما به استفاده از نیروهای داخلی قوه قضائیه بسیار تاکید داریم، زیرا معتقدیم قضات باید در حوزه دادرسی انجام وظیفه کند نه در حوزه ستادی، لذا ما اعلام کردیم که تمام قضات از ستاد به حوزه دادرسی بیایند و کار قضائی انجام دهند و اگر هم قرار است کار ستادی توسط قضات انجام شود در طول هفته فقط به یک روز محدود شود و تمام قضات در حوزه دادرسی انجام وظیفه کنند.

در حال تکمیل است…

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *