استاندار خراسان رضوی توسعه اکوتوریسم در پارک ملی تندوره را خواستار شدعلی رضا رزم حسینی همچنین در جریان این سفر، از پیشرفت فیزیکی عملیات انجام شده در تفرجگاه چهلمیر بازدید کرد و بر اجرای سریع مراحل بعدی آن تا پایان امسال تاکید کرد.
وی ادامه داد: طی هماهنگی با مقام عالی سازمان حفاظت محیط زیست کشور در راستای تقویت مشارکت جوامع محلی در مدیریت زیست بومی و کمک به معیشت پایدار در منطقه در نظر است پس از تکمیل زیر ساخت های گردشگری منطقه و بومی سازی تجربیات موفق در منطقه خبر کرمان، پارک ملی تندوره به عنوان یک الگوی موفق اکوتوریسم در مقیاس ملی و فراملی تبدیل شود.

استاندار خراسان رضوی همچنین در این سفر که همزمان با هفته محیط زیست همراه بود ضمن دیدار و گفت وگو با محیط بانان پارک ملی تندوره از زیستگاههای طبیعی و حیات وحش منطقه بازدید کرد و پستانداران این پارک ملی اعم از کل، بز، قوچ و میش وحشی را مشاهده کرد.

در این بازدید دکتر کلانتری معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست نیز در گفت و گوی تلفنی ضمن تجلیل از نگاه و اقبال مثبت استاندار به حوزه محیط زیست به ویژه زیست بوم های حساس و حیات بخش خراسان رضوی از زحمات محیط بانان منطقه هم در این گفتگوی تلفنی قدردانی کرد.
فرماندار شهرستان درگز نیز در خصوص پارک ملی تندوره به خبرنگار ایرنا گفت: پارک ملی تندوره مقصد اصلی گردشگری طبیعی در این شهرستان است و طی تعطیلات اخیر روزانه حدود هزار وسیله نقلیه به این پارک ملی وارد شده و در آن اقامت می کنند.

محمد حسن فرهادی دره شلیگان، منطقه حاتم قلعه و زنگلانلو در نوار مرزی لطف آباد، سد درونگر و دره اغوان در بخش نوخندان و پارک های طبیعی و چشمه های آبگرم در بخش چاپشلوی این شهرستان را به عنوان دیگر مناطق دیدنی درگز عنوان کرد و گفت: در این ایام حدود ۱۰ هزار گردشگر از مرکز استان و سایر استانهای کشور برای گذراندن تعطیلات به درگز سفر کرده اند.

وی ضمن قدردانی از رانندگان به دلیل رعایت اصول رانندگی ایمن گفت: با وجود اینکه سفرها عمدتاً از قوچان آغاز شده و با گذر از شهرستان درگز و عبور از کلات به مشهد منتهی می شود اما خوشبختانه در این مدت تصادف خاصی در راه های به نسبت پر ترافیک شهرستان گزارش نشده است.

پارک ملی تندوره با وسعت ۳۵ هزار و ۵۴۰ هکتار تنها پارک ملی خراسان رضوی در شمال این استان و درحوزه استحفاظی شهرستان درگز نزدیک به مرز ایران و جمهوری ترکمنستان در حوضه آبریز هریرود و کشف رود و زیرحوضه رودخانه درونگر واقع است.

مرکز شهرستان ۷۵ هزار نفری درگز در ۲۵۰ کیلومتری شمال مشهد قرار دارد.

۳۲۲۱/۱۹۲۲

  

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *