اسامی کشتی گیران برتر سال 2018 میلادی اعلام شد


به گزارش ایرنا، تارنمای رسمی اتحادیه جهانی کشتی روز چهارشنبه با اعلام اسامی سه کشتی گیر برتر سال 2018 میلادی در سه رشته آزاد، فرنگی و زنان را نوشت: دیوید تیلور آمریکایی آزادکار وزن 86 کیلوگرم، پیتر باچی مجارستانی فرنگی کار وزن 82 کیلوگرم و پترا اولی از کشور فنلاند در وزن 65 کیلوگرم کشتی زنان که در رقابت های جهانی مجارستان عنوان قهرمانی را بدست آورده بودند، بعنوان سه کشتی گیر برتر سال معرفی شدند.
این کشتی گیران با توجه به حضور در مسابقات رنکینگ سیستم و امتیازات بدست آمده و همچنین قهرمانی در رقابت های جهانی بعنوان کشتی گیران برتر سال معرفی شده اند.
بر اساس خبری که در سایت اتحادیه جهانی کشتی درج شده است به هر یک از این سه کشتی گیر مبلغ 10 هزار فرانک بعنوان پاداش پرداخت می شود.
«دیوید تیلور» همان آزادکار آمریکایی است که در جام جهانی سال 2017 کرمانشاه و با شکست حسن یزدانی، برای قهرمان المپیک ریو خط و نشان کشید تا جایی که در پیکارهای جهانی سال 2018 مجارستان در همان نخستین کشتی، یزدانی را مغلوب خود ساخت.
تیلور که لقب مرد جادویی را یدک می کشد پیش از این دو مرتبه نیز موفق به شکست علیرضا کریمی در جام باشگاه های جهان شده است و البته او در سال های گذشته و در رده سنی نوجوانان سابقه شکست مقابل حسن رحیمی دارنده مدال طلای جهان و برنز المپیک را دارد.
به نظر می رسد حریف اصلی و جدی حسن یزدانی در پیکارهای جهانی سال 2019 قزاقستان و بازی های المپیک 2020 توکیو، تیلور آمریکایی است و مربیان از هم اکنون باید طرح و برنامه ریزی دقیقی برای مبارزه با این آزادکار قدرتمند آمریکایی داشته باشند.
دیوید تیلور که در نخستین حضور جهانی خود در مجارستان به مدال طلا دست یافت، پیش از این زیر سایه بزرگانی همچون جردن باروفس و جی دن کاکس هیچگاه فرصت عرض اندام در تیم ملی آمریکا را نداشت.
پیتر باچی دیگر آزادکار برتر سال 2018 جهان در رقابت های جهانی امسال و در کشور خود، درخشش خیره کننده ای داشت و با وجود داشتن 35 سال سن توانست به مدال طلای وزن 82 کیلوگرم کشتی فرنگی دست یابد.
باچی در دیدار رده بندی بازی های المپیک 2016 ریو مغلوب سعید عبدولی شده بود.
در حالی اسامی برترین آزادکاران جهان در سال 2018 اعلام شده است که نمایندگان کشتی آزاد و فرنگی ایران در مجارستان عملکرد ضعیفی داشتند و هیچ یک از 20 ملی پوش کشتی ایران در این مسابقات به فینال راه پیدا نکردند و تیم ملی کشتی آزاد با سه مدال برنز حسن یزدانی، علیرضا کریمی و پرویز هادی در رده ششم و تیم ملی کشتی فرنگی نیز با تک مدال برنز مهدی علیاری در رده یازدهم جهان قرار گرفت.
ورزشی**3991**1067**9118

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *