از ویدئو چک در وزنه برداری استفاده می شود


به گزارش ایرنا از فدراسیون وزنه برداری، دبیر فدراسیون وزنه برداری ایران و عضو کمیته آموزش و پژوهش فدراسیون جهانی با بیان اینکه در نشست های اجرایی فدراسیون جهانی وزنه برداری (IWF) قبل از آغاز رقابت های جهانی جوانان به میزبانی تاشکند ازبکستان، شرکت کرده است، خاطرنشان کرد: به خاطر مشکلاتی داوری که در وزنه برداری رخ می دهد و بعضا وجود اختلاف نظر بین داوران و هیئت ژوری، پیشنهاد استفاده از ویدئوچک از سوی ایران ارایه و با آن موافقت شد.
وی افزود: وزنه برداری هم می تواند مثل رشته های والیبال، کشتی و فوتبال برای کاهش اشتباهات داوری، از این تکنولوژی بهره ببرد. نمونه بارز این ناداوری در مورد «بهداد سلیمی» در مسابقات اخیر بود. پیشنهاد ما با اکثریت آرا تمامی اعضا مورد قبول و استقبال قرار گرفت و امیدوارم هر چه سریعتر این طرح در مسابقات اجرایی و عملیاتی شود.
دبیر فدراسیون وزنه برداری با بیان اینکه من به نمایندگی از ایران همچنین طرحی در مورد مبارزه با دوپینگ و بحث آموزش برای مربیان ارایه دادم، همچنین گفت: در جلسات تغییر اوزان وزنه برداری نیز مورد بحث و مشورت قرار گرفت و پیشنهاد شد مسابقات جهانی در10 وزن و بازی های المپیک در هفت وزن برگزار شود که انتظار می رود فردا نتیجه این پیشنهادها از سوی فدراسیون جهانی وزنه برداری رسانه ای شود.
مسابقات وزنه برداری قهرمانی 2018 جوانان جهان از 15 تا 23 تیرماه در تاشکند ازبکستان برگزار می شود.
ورزشی**1528**1368

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *