اردوی بین‌المللی کوراش در بجنورد آغاز شد


کوروش خسرویار روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: اردوی بین المللی کوراش به مدت 10 روز در دو نوبت صبح و عصر در مجموعه ورزشی علیدخت بجنورد در حال برگزاری است .
وی افزود: ورزشکاران تایوانی روز شنبه وارد بجنورد شدند و کوراش کاران اندونزی، هند و تیم ملی ایران نیز فردا در استان حضور می یابند تا برای کسب آمادگی لازم برای شرکت در مسابقات آسیایی 2018 جاکارتا به تمرین بپردازند.
خسرویار افزود: اردوی بین المللی هر ساله از طرف فدراسیون بین‌المللی کوراش برگزار می‌شود و در 2 سال پیاپی، بجنورد این رویداد ورزشی را میزبانی می کند.
وی تصریح کرد: این اردو، سال گذشته و پس از مسابقات آسیایی در بجنورد برگزار شد و به لحاظ بالا بودن کیفیت برنامه ها، برگزاری این رویداد امسال در بجنورد در تقویم فدراسیون قرار گرفته است.
رئیس هیات جودو و کوراش خراسان شمالی با اشاره به برگزاری مسابقات آسیایی 2018 اندونزی در مردادماه امسال گفت: در این مسابقات ورزشکاران استان در رشته جودو و کوراش حضور خواهند داشت.
بازی‌های آسیایی جاکارتا از 27 مرداد تا 11 شهریور ماه جاری در اندونزی برگزار می‌شود.
خراسان شمالی ظرفیت و توانمندی بالایی در رشته کوراش دارد و مططفی دلیریان، کوراش کار این استان عنوان برترین کوراش کار سال 2016 را از آن خود کرد.
دلیریان، مدال طلای گراند اسلم تایوان و طلای بازی‌های هنرهای رزمی در کره جنوبی را به دست آورده است.
اکنون یک هزار و 300 نفر از جودوکاران و کوراش کاران خراسان شمالی که در این رشته ها فعالیت دارند، بیمه هستند.
کوراش جزء ورزش های کشتی است که نظم و قانون خاصی دارد، خاستگاه اولیه این ورزش مناطقی از آسیای مرکزی است و هدف این ورزش گرفتن کمر حریف با کمربند و انداختن آنها با پشت بر روی زمین است .
7185 / 6042

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *