اردوی آماده سازی تیم ملی کشتی در کرج برگزار شد


به گزارش ایرنا، رسول خادم رئیس فدراسیون کشتی روز سه شنبه در حاشیه این اردو که در سالن حضرت سیدالشهدا(ع) کرج برگزار شد در گفت وگو با خبرنگاران با اشاره به امضای تفاهم نامه با هیات کشتی البرز گفت: در این تفاهم‌نامه‌ میزبانی رقابت‌های کشتی آزاد و فرنگی نونهالان آسیا به کرج واگذار شد.
وی اضافه کرد: روزهای 11 و 12 مرداد ماه سال جاری نخستین دوره رقابت‌های کشتی آزاد و فرنگی قهرمانی نونهالان آسیا در شهر کرج برگزار می شود.
خادم گفت: برگزاری سیزدهمین دوره رقابت های بین المللی کشتی آزاد جام شاهد و همچنین رقابت های کشتی آزاد جام روز جهانی کودک در سال گذشته به میزبانی البرز موجب شد تا میزبانی رقابت های کشتی آزاد و فرنگی نونهالان قهرمانی آسیا نیز به این استان واگذار شود.
وی با اشاره به الزامی شدن انجام ورزش‌های زورخانه‌ای و پهلوانی برای کشتی گیران تیم ملی اظهار داشت:
به همین منظور در کنار اردوی یک روزه، ورزش باستانی و پهلوانی نیز در مجموعه ورزشی اتوبوسرانی کرج برگزار شد.
خادم ادامه داد: مرحله دوم اردوی آماده سازی تیم ملی کشتی آزاد نیز با هدف شرکت در بازی‌های آسیایی جاکارتا از روز 12 خرداد ماه جاری در خانه کشتی عبداله موحد آغاز شده و فردا چهارشنبه پایان می‌یابد.
رئیس هیات کشتی البرز نیز گفت: بیش از 5 هزار و 200 کشتی گیر بیمه شده در بخش دختران و پسران در این استان مشغول فعالیت ورزشی هستند.
حمید یاری افزود: کشتی گیران این استان در سال 96، موفق به کسب 3 مدال جهانی، 5 مدال آسیایی، 24 مدال بین‌المللی و 62 مدال کشوری شدند.
وی اضافه کرد: سال گذشته بیش از40 اعزام به مسابقات کشوری در 2 بخش آقایان و بانوان انجام شد.
وی گفت: از مهم ترین دستاوردهای این رقابت ها، کسب مدال شامل قهرمانی حسین نوری در مسابقات آسیایی دهلی نو و قهرمانی جهانی، کسب مدال های آسیایی و جهانی توسط علیرضا کریمی است .
یاری افزود: کار جوانمردانه علیرضا کریمی کشتی گیر البرز در خودداری از رویارویی با حریف رژیم صهیونیستی مورد تقدیر جامعه ایران و رهبر معظم انقلاب قرار گرفت .
وی گفت: قهرمانی یوسف قادریان در مسابقات آسیایی باکو و قهرمانی جهان و رضا خدری در مسابقات آسیایی از دیگر دستاوردهای سال 96 بود ضمن آنکه رضا خدری و حسین نوری به عنوان برترین کشتی گیران جهانی در ماه مارس انتخاب شدند.
7414/ 6155

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *