اردوهای تیم ملی وزنه‌برداری از نظر کیفی ایده‌آل نیست


«بهداد سلیمی» روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: رییس فدراسیون به غم همه مشکلات، تلاش زیادی برای برگزاری اردوهای تیم ملی داشت تا ملی پوشان با کمترین مشکلات به تمرینات بپردازند.
وی همچنین با انتقاد از وضعیت نامطلوب تجهیزات کمپ تیم های ملی اظهار داشت: وضعیت میله و صفحه (هالتر) اسفناک و مربوط به 15سال پیش است و احتمال آسیب دیدگی ورزشکاران با این تجهیزات زیاد است.
دارنده مدال طلای بازی های المپیک 2012 لندن ادامه داد: این موضوع را بارها به مسوولان وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک گفته ایم اما هنوز کاری برای نوسازی تجهیزات کمپ تیم های ملی انجام نشده و ملی پوشان با همان وسایل قدیمی به تمرین می پردازند.
وی به تفاوت قائل شدن مسئولان بین فوتبال و سایر رشته ها ورزشی اشاره کرد و گفت: هدف همه ما شادی ملت ایران است. به طور حتم پیروزی ها و درخشش ملی پوشان فوتبال ایران در جام جهانی 2018 روسیه بسیار با ارزش بود اما از مسوولان انتظار داریم به ورزش پر مدال وزنه برداری نیز توجه داشته باشند.
دارنده مدال طلای بازی های آسیایی 2014 اینچئون گفت: اعضای تیم ملی بعد از پیروزی مقابل مراکش در جام جهانی، عرقشان خشک نشده، پاداش خود را دریافت کردند اما تیم ملی وزنه برداری بعد از کسب نخستین عنوان قهرمانی جهان در پیکارهای سال 2017، هنوز پاداش قهرمانی تیمی که قولش را وزیر ورزش و جوانان داده بود، نگرفته است.
وی با انتقاد از کاهش پاداش های ملی پوشان که در مراسم تجلیل به آنان اهدا شد، ادامه داد: به جای سکه به ملی پوشان کارت هدیه دادند و سبب شد که پاداش ها یک سوم کاهش یابد.
سلیمی همچنین با اشاره به شرایط خوب جسمانی و فنی خود اظهار داشت: تا آغاز بازی های آسیایی شرایطم بهتر می شود و امیدوارم بتوانم در کنار سعید علی حسینی دیگر ملی پوش دسته فوق سنگین مدال های طلا و نقره بازی های آسیایی 2018 جاکارتا را کسب کنیم.
روز گذشته مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان به همراه سیدرضا صالحی امیری رییس کمیته ملی المپیک و شاهرخ شهنازی دبیر این کمیته از اردوی تیم ملی وزنه برداری بازدید کردند.
اردوی تیم ملی وزنه برداری ایران پس از تعطیلات نوروزی با جدیت بیشتر و با حضور همه دعوت شدگان وارد مرحله جدیدی شد. مرحله دوم و سوم اردوی تیم ملی از 14 فروردین آغاز شد و تا 9 خرداد ادامه داشت و مرحله چهارم اردو نیز از 19 خرداد تا هفتم تیر برگزار شد.
پس از آن ملی پوشان اردوی سطح دریای خود را از 9 تا 29 تیر در منطقه «طوقدار» ساری برگزار کردند.
رکوردگیری تیم ملی وزنه برداری نیز روزهای 4 تا 6 تیر در تالار وزنه برداری آزادی تهران برگزار شد و پس از آن، با نظر شورای عالی فنی، علی مکوندی (85 کیلوگرم)، سهراب مرادی، کیانوش رستمی (94 کیلوگرم)، محمدرضا براری، علی هاشمی (105 کیلوگرم)، بهداد سلیمی و سعید علی حسینی (به اضافه 105 کیلوگرم) به عنوان هفت ملی پوش اعزامی به بازی های آسیایی انتخاب شدند و مجید عسگری (69 کیلوگرم) نیز به عنوان ورزشکار ذخیره برگزیده شد.
مرحله جدید اردوی تیم ملی در حالی از 30 تیر آغاز شده که کادر فنی تیم ملی، به دلیل تغییرات و افزایش وزن های این رشته در پیکارهای قهرمانی جهان، نفرات جدیدی را به اردوی بازی های آسیایی اضافه کرده است و برنامه ریزی خود را برای پیکارهای قهرمانی 2018 جهان در ترکمنستان از هم اکنون آغاز کرده اند.
علیرضا سلیمانی، رضا بیرالوند، امیر حقوقی و همایون تیموری در کنار چهار ملی پوش تیم جوانان در پیکارهای قهرمانی جهان یعنی حسین سلطانی، عارف خاکی، رحمان اورامه و علی داودی به جمع ملی پوشان اضافه شده اند.
مسابقات وزنه برداری بازی های آسیایی 2018 جاکارتا اندونزی 29 مرداد تا 4 شهریور و در هفت وزن برگزار می‌شود که رقابت ملی پوشان کشورمان از یکم شهریور ماه در وزن 85 کیلوگرم آغاز و چهارم شهریور با رقابت وزنه‌برداران فوق‌سنگین به پایان می‌رسد.
پیکارهای جهانی وزنه برداری که کسب سهمیه بازی های المپیک 2020 توکیو نیز هست، آبان ماه در عشق آباد ترکمنستان برگزار می شود.
ورزشی**1067**1597

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *