ارتقاء و توسعه روابط تجاری و مبادلات مرزی با همسایگان بررسی شدبه گزارش روز پنجشنبه پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، در نشست «غلامرضا انصاری» معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه و «بابک دین پرست» معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور که سرپرست مرکز اطلاع رسانی و امور بین‌الملل وزارت کشور نیز در آن حضور داشت، روند همکاری های دو وزارتخانه در عرصه های تجاری و اقتصادی مورد بررسی قرار گرفت.
در دیدار معاونان ارشد دو دستگاه سیاست خارجی و داخلی، ضمن مرور سابقه همکاری های گذشته این دو وزارتخانه در جهت ارتقاء فعالیت‌های اقتصادی و تجارت خارجی، راهکارهای جدید برای تقویت آثار و نتایج این همکاری‌ها مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.
در دیدار انصاری و دین پرست که در محل وزارت کشور انجام شد، الزامات ارتقاء سطح مبادلات تجاری استان‌های مرزی به عنوان یکی از راهکارهای مقابله با تحریم های ظالمانه تحمیلی، مورد ارزیابی و بررسی قرار گرفت.
پیگیری روند طراحی سامانه روابط خارجی وزارت کشور، تصمیم گیری در مورد چارچوب همکاری های راهبردی پیش روی دو وزارتخانه و استفاده از ظرفیت ستاد هماهنگی روابط اقتصادی خارجی، از دیگر مواردی بود که در دیدار انصاری و دین پرست مورد تبادل نظر و تصمیم گیری قرار گرفت.

سیام ۳۲۰۲ * ۳۰۶۳

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *