احیای کشتی دانش آموزی بعد از یک دهه رکود


به گزارش روز سه شنبه ایرنا، رقابت های کشتی نونهالان قهرمانی کشور که از 11 تیر ماه در سالن شهید «توکل مصطفی زاده» شهر خرم آباد لرستان آغاز شده است، تا روز جمعه در رشته های کشتی فرنگی و آزاد ادامه می یابد.
در این رقابت ها 29 تیم کشتی فرنگی و 30 تیم کشتی آزاد و به گفته مسوولان برگزار کننده بیش از هزار کشتی گیر، مربی و عوامل اجرایی حضور دارند که این موضوع می تواند نقطه عطف و قوتی برای کشف استعدادهای نهفته این رشته در سراسر کشور و احیا کشتی دانش آموزی باشد.
کشتی دانش آموزی هر چند طی این سال ها در برخی استان ها همچون تهران برگزار می شد، اما گسترده تر شدن این رقابت ها در سطح کشور، به طور حتم آینده درخشانی را پیش روی این رشته قرار خواهد داد.
دبیر فدراسیون کشتی در این خصوص گفت: نونهالان که سرمایه های کشور ما هستند، با انگیزه های بالا و شور و اشتیاق در حال مبارزه هستند و با کشتی های خوبی که دیدم این موضوع نوید بخش آینده روشن است.
«رضا لایق» افزود: فدراسیون های کشتی و ورزش های دانش آموزی در کنار هم توانایی های زیاد و امکانات خوبی دارند و ما می توانیم از این ظرفیت ها استفاده کرده و کارهای بزرگی انجام دهیم.
وی گفت: نفرات برتر رقابت های قهرمانی نونهالان (دانش آموزان) کشور برای حضور در رقابت های کشتی نونهالان قهرمانی آسیا انتخاب می شوند. پیکارهای نونهالان قهرمانی آسیا به پیشنهاد ایران برای اولین بار قرار است مرداد ماه سال جاری در کرج برگزار شود و امیدواریم این رقابت ها را به خوبی برگزار کنیم.
دبیر فدراسیون کشتی خاطرنشان کرد: اعضای کمیته فنی و حبیب الله اخلاقی که از قهرمانان خوب کشتی ایران و رییس انجمن کشتی فدراسیون دانش آموزی، در سالن حضور دارند و می توانند افراد مستعد را شناسایی و برای شکوفا کردن استعداد آن ها برنامه ریزی کنند.
فدراسیون کشتی درخواست میزبانی از رقابت های کشتی قهرمانی نونهالان آسیا را شهریور ماه سال 96 به اتحادیه جهانی ارسال کرده بود.
در نشست اواسط اردیبهشت ماه امسال «رسول خادم» رییس فدراسیون ایران با «نناد لالوویچ» رییس اتحادیه جهانی کشتی در صربستان در مورد میزبانی نخستین دوره رقابت های کشتی قهرمانی نونهالان آسیا در بخش پسران در ایران و بخش دختران در ژاپن مذاکره کرد که با توجه به ارسال تقاضای مشترک رییسان فدراسیون های ایران و ژاپن به اتحادیه جهانی کشتی برای برگزاری مشارکتی مسابقات مذکور برای اولین بار در قاره آسیا، اتحادیه جهانی پس از بررسی، با این پیشنهاد موافقت کرد.
ورزشی**1067**1584

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *